Agroturystyka – rzeczy, jakie powinieneś wiedzieć

W naszej ojczyźnie jest zarejestrowanych blisko osiem tys. gospodarstw agroturystycznych.
Pobyt na polskiej wsi może być doskonałą odmianą od zagranicznych urlopów.

agroturystyka kudowa zdrój

Autor: MinJae Kim
Źródło: http://www.flickr.com
Nic tak wspaniale nie smakuje jak świeży chlebek z serem! Jest też mnóstwo atrakcji dla maluchów, które uczestniczą w codziennych gospodarskich działaniach. Zanim postawisz na wakacje w gospodarstwie agroturystycznym, koniecznie sprawdź, jakie warunki proponuje wybrane gospodarstwo. Jeśli śnisz o idealnej ciszy i spokoju sprawdź, czy gospodarstwo nie jest położone w centrum wsi. Sprawdź, jak daleko jest do najbliższego przystanku autobusowego albo stacji PKP, jeśli nie wybierasz się autem. Leśniczówka w samym sercu puszczy gwarantuje ciszę, jednak wyjazd z dziećmi może być uciążliwy, gdy przyjdzie Ci pokonać parę kilometrów piaszczystą leśną drogą z bagażami i marudzącymi pociechami. Agroturystyka Kudowa Zdrój to ekstra sprawa!
W agroturystyce jak w kurorcie, w sezonie opłaty za nocleg są wyższe. Musisz również wcześniej zarezerwować miejsca, zwłaszcza w znanych gospodarstwach. Sprawdź warunki rezerwacji. Prawdopodobnie gospodarze poproszą o przedpłatę przelewem pocztowym. Spytaj też o warunki. Część gospodarstw wypożycza tylko łoża z materacami. Za bety czy ręczniki musisz zapłacić lub przywieźć je z sobą.

Nie rezygnuj – kontynuuj przeglądanie (https://www.kormoran-rowy.pl/) interesujących Cię wątków. Odnajdziesz ich stosunkowo dużo na naszej następnej stronie. Zachęcamy!

Dowiedz się, czy i jakiego rodzaju posiłki są w cenie za pobyt. W wielu gospodarstwach dostaniesz bogate śniadanie, lecz przykładowo za kolację trzeba dopłacać. Najlepiej określ to w czasie pierwszej rozmowy z gospodarzami.

Jeśli jesteś na specjalnej diecie na przykład bezglutenowej, koniecznie zabierz ze sobą przydatne artykuły żywieniowe. Nie zakładaj, iż odkryjesz ich wybór na półce w wiejskim GS-ie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*