Apteczka automobilowa – przymusowe wyposażenie w każdym samochodzie

Wszelki kierowca, posiadający wóz, winien pamiętać o tym, iż apteczka samochodowa to konieczne, wyraźnie kluczowe wyposażenie samochodu! Z apteczki samochodowej możemy skorzystać my sami, niemniej jednak nie transportujemy jej jedynie dla siebie.

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy obserwatorami karambolu samochodowego, nasza apteczka może komuś uratować życie. Toteż nawet jeśli nie wiemy, jakim sposobem udziela się pomocy drogowej – stale winniśmy posiadać apteczkę samochodową. Przypuszczalne, że przyda się ona komuś innemu, kto w razie wypadku będzie chciał z niej skorzystać.

Mogłoby się wydawać, że apteczka samochodowa to nie wiele, w końcu posiada ona tylko podstawowe wyposażenie . Niemniej to „podstawowe wyposażenie” zdoła wspomóc w podtrzymaniu kogoś przy życiu, do czasu kiedy przybędzie ambulans.

Czy posiadasz trudność z odnalezieniem ciekawych informacji na prezentowany wątek? Jeśli tak, to nie martw się, tylko prześledź treść, a zapewne się nie rozczarujesz.

Nie warto więc ignorować posiadania apteczki w wozie.

Apteczkę winniśmy posiadać przy sobie wiecznie, najlepiej w ogóle nie wyciągać jej z samochodu. Bez względu na to czy wybierasz się do sklepu, czy jeździsz do pracy czy też być może na dłuższy urlop – apteczka zawsze może Ci się przydać. Nigdy nie wiemy co czeka nas na drodze. Apteczkę koniecznie należy posiadać również w trakcie wyjazdu za granicę. W poniektórych państwach za brak apteczki samochodowej wolno uzyskać duży mandat. Policjanci wielu krajów częstokroć kontrolują, czy kierowca posiada fundamentalne zaopatrzenie samochodowe, w tym też apteczkę. Pomimo, iż w Polsce panują trochę inne reguły dotyczące wyposażenia wozu, to w takich państwach, jak na przykład Niemcy, Litwa, Austria albo Bułgaria za brak apteczki kierowcom zagrażają duże sankcje.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
A jakie fundamentalne zaopatrzenie powinno mieścić się w apteczce? Oczywiście nie może zabraknąć tam różnorodnych opatrunków, koca termicznego, nożyczek, maseczki do sztucznego oddychania bądź gumowych rękawiczek. Co więcej w apteczce pożądane byłoby umieścić opaskę uciskową bądź trójkątną chustę, jaka służy jako temblak. W apteczce nie powinny jednak znaleźć się leki albo środki dezynfekujące, w szczególności w płynie. Ich rozlanie się zdoła spowodować zniszczenie całkowitej jej zawartości.