Co może być krajową dyscypliną naszego narodu?

Nasze życie opływa w różnego rodzaju problemy. A to problemy ze zdrowiem swym albo swych najbliższych, a to różne mniej albo bardziej uzasadnione pretensje do innych ludzi a to niedostatek funduszy na czasem nawet w najwyższym stopniu fundamentalne zakupy.

Polacy narzekają tak często, że stało się to niemalże naszą narodową dyscypliną, w której każdy jest niemalże mistrzem.
To nie znaczy, iż powody do narzekań są proste. Czasami narzekanie wywołuje jakikolwiek istotny problem, który mógłby zaistnieć nawet bez naszej pobudki. Przykładowo skradzione prawo jazdy mogłoby skutkować wywoływaniem następnych kłopotów. Prowadzenie auta stało się tak ważną czynnością, że niemalże zaprzestaliśmy umieć radzić sobie bez tego typu możliwości. A jeżeli mimo braku tego papierka usiądziemy za kierownicę, to mogłoby się to zakończyć mandatem na 50 zł za jazdę bez uprawnień. Takie ukradzione prawo jazdy może więc być pierwszym klockiem burzącego się domina.
online

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie nie za ciekawie potrafią zakończyć się sprawy, jeżeli zostanie nam skradziony dowód osobisty. Co prawda mandatu za jego niedostatek od policjanta nie uzyskamy, ale i tak jego niedostatek mógłby spowodować wiele problemów. Przy załatwianiu mnóstwa spraw w różnorodnych instytucjach nasz dowód osobisty jest konieczny (szukaj na Jeżeli jednak zostanie skradziony dowód osobisty, to wykonanie naszych załatwień będzie po prostu niemożliwe.

Moglibyśmy postarać się o odpowiednik, wszakże jego wyrobienie potrwa nieco cennego wszakże dla nas terminu. Więc jak najbardziej czasami czynniki do lamentów mamy jak najbardziej usprawiedliwione.