Czy istnieją sposoby, ażeby w samochodzie nie było tak bardzo głośno? Ależ jak najbardziej!

Dosyć spory poziom hałasu, jaki panuje w aucie znacząco minimalizuje wygodę podróżowania. Możemy to jednakże zmienić! Wyciszenie samochodu jest faktycznie do wykonania.

Materiały wygłuszające można podzielić na dwa typy. Jednym z nich są maty, jakie służą do eliminowania dźwięków o niskich tonach. Najbardziej korzystne cenowo są materiały stworzone z bituminy, wykazują one niezłe właściwości wygłuszające. Do tej grupy należą: taśma dekarska oraz dedykowane do wyciszenia maty maty samochodowe bitumiczne. Ich największą zaletą jest odpowiedni stosunek ceny do jakości, zaś wadą konieczność podgrzania w okresie wyklejania powierzchni. Bituminy również niezbyt dobrze wytrzymują skrajne temperatury.

wygłuszenie samochodu

Autor: Jeltsin R.
Źródło: http://www.flickr.com

Droższym rozwiązaniem jest stosowanie materiałów na bazie gumy butylowej. Posiadają one tak naprawdę bardziej niezawodne właściwości tłumiące, co wpływa na mniejszy hałas w kabinie. Najważniejszą wadą jest o wiele wyższa cena w porównaniu do mat bitumicznych. Kolejną grupę materiałów, jakie służą do wygłuszania stanowią pianki. Ich najważniejszym zadaniem jest zminimalizowanie natężenia dźwięków o wysokich tonach. Dokonując ich zakupu, powinniśmy kierować się kryterium wodoodporności. Materiał, który jest w stanie chłonąć wilgoć nie będzie bowiem dobry do stosowania go w aucie, a do takich faktycznie należą, tzw. pianki “piramidki”, dość często używane w studiach nagraniowych.

Zdecydowane bardziej odpowiednim wyborem są pianki polietylenowe lub stworzone ze spienionego butylo-kauczuku, ma on bardzo dobre właściwości tłumiące. Niezwykle ciekawym pomysłem może być także izolowanie przednich drzwi, poszycia zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Koszt takich materiałów będzie niezbyt duży, będzie wynosił około 100-200 złotych. Wynik natomiast może być naprawdę zaskakujący. Nie tylko będzie w stanie zmniejszyć hałas w kabinie, lecz również faktycznie wyraźnie poprawi jakość dźwięku głośników które są montowane w drzwiach. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością zdjęcia tapicerki, co jednak nie jest przecież dużą trudnością.

Zdecydowanie poznaj najnowszy materiał (https://artgrafcars.pl/) na omówiony tutaj temat. Nie pozwól się wyprzedzić innym! Popraw swoje informacje na to zagadnienie.

Dzięki tym metodom jesteśmy w stanie efektywnie wyciszyć samochód, ażeby cieszyć się bardziej znacznym komfortem jazdy. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, sprawdź też: wyciszenie plastików