Czy Ty także myślałeś o wynajęciu sprzątaczki? To aktualnie staje się normalne. Co o tym sądzić?

Zmiany zachodzą na naszych oczach i to, co jeszcze kilka lat wcześniej wydawało się dziwne, tak w dzisiejszych czasach zaczyna być na porządku dziennym. Można przywołać wiele tego typu przykładów, zaczynając od zakupów w supermarketach po posiadanie smartfonów. Teraz to nasza codzienność, ale czy cieszyć się z tego, czy nie, to już osobna sprawa do przeanalizowania. Wraz z naszym dorastaniem zmienia się otoczenie, zmieniamy się my, wszyscy ulegamy zmianie. Co najważniejsze zmieniają się nasze nawyki.

Przykładowo, sprzątanie (Polecam cyclo vac odkurzacze od centrum wygody) domów czy sprzątanie mieszkań, kto w czasach komunizmu nad tym się zastanawiał. No gdzie, przecież to był nieosiągalny rarytas, który można było podpatrzeć na przykład w filmach o zamożnych ludziach. Wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy na przykład znany serial „Dynastia”, w jakim sprzątaczki i inni ludzie z obsługi, to było coś na porządku dziennym. Gdy to w tamtym okresie oglądaliśmy spoglądaliśmy na to jak na inny świat. Do dzisiaj dom, w jakim mieszkali Carringtonowie wydaje się za duży, a bogactwo absurdalnie zauważalne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowoż, niektóre rzeczy z tego luksusu są nam dostępne, na przykład właśnie zatrudnienie kogoś do sprzątania. Tak, zdecydowanie, decydują się na to osoby, które zarabiają średnią krajową, raptem 3500 złotych… To nie wydaje się bardzo dużo w skali zarobków wielkich bogaczy, którzy posiadają ogromne rezydencje, jednak to nie jest w tym momencie najistotniejsze, gdyż liczy się coś innego. Ludzie z takimi zarobkami raczej nie posiadają ogromnych domów, jak już maja domki to raczej standardowej wielkości, pewnie kupione na kredyt, który muszą spłacać przez cale życie.

Wynajęcie kogoś do sprzątania w takim momencie nie wychodzi wcale tak drogo (np. – sprzątanie mieszkań Szczecin), chociaż częściej od potrzeby wynajęcia takiej osoby liczy się coś innego – luksus i prestiż. Skoro można sobie pozwolić na taką usługę to oznacza, że funkcjonujemy już na ciekawym poziomie. To, o czym od zawsze marzyli nasi rodzice my teraz zdobywamy. Wydaje się jednakże, że o ile takie myślenie pewnie u wielu osób jest dominujące, to należy przyznać, iż naprawdę żyjemy w trudnych czasach, ciężko znaleźć wolny czas, więc wynajęcie takiej osoby lub firmy wydaje się dosyć rozsądnym rozwiązaniem. Wiele obowiązków po prostu nas ogranicza, a dzięki temu, iż zatrudnimy taką osobę, to przecież stwarzamy komuś miejsce pracy. To raczej odpowiednie podejście, takie bez bufonady i pozerstwa.