Czy warto zainwestować siłownię w domu? Jakie są podstawowe sprzęty w tego typu siłowni?

Zapewne sporo osób chciałoby systematycznie chodzić na siłownie. Jednak zniechęca ich czas dojazdów, jak też koszty związane z kupnem karnetu. Poza tym niektórzy wolą ćwiczyć w samotności, a nie czekać aż zwolnią się przyrządy do ćwiczeń, gdyż jest duża ilość chętnych, ćwiczących razem z nami na siłowni. Warto choćby z tego powodu pomyśleć o stworzeniu własnej domowej siłowni. W jaki sposób to zrobić?

ćwiczenia rąk na siłowni

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób rezygnuje z robienia swojej domowej siłowni, gdyż sądzi, że jest to za duży koszt – który sprzęt do siłowni powinienem wybrać. Natomiast warto policzyć jak dużo wydajemy co miesiąc na karnety. Wtedy zrozumiemy, że tego typu wydatek dosyć szybko się zwróci. Podstawowy sprzęt do siłowni możemy już nabyć za około pięćset-siedemset złotych. Czasami też przyda się trochę własnej inwencji twórczej, aby skonstruować niektóre sprzęty samemu. Nie od razu musimy posiadać specjalistyczne obciążenie olimpijskie. Można taki sprzęt kompletować powoli.

Czasem idealnym rozwiązaniem może okazać się atlas treningowy – bogada oferta atlasów do ćwiczeń. Gdy nie mamy czasu by rozglądać się za każdym przyrządem pojedynczo, to jest to najszybszy sposób na to, by wyposażyć za jednym zamachem taką domową siłownię. Na pewno ich koszt nie jest znowu aż tak niski, natomiast gdy policzymy, że przez cały rok wydajemy na karnety mniej więcej 1200 złotych, to koszt kupna dość szybko się zwróci. Kiedy dysponujemy większą ilością czasu, to możemy sami, powoli gromadzić sprzęt.

hantle

Autor: apfelfred
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrządy, które będą nam na pewno potrzebne, to gryf prosty plus obciążenia o różnej wadze. Oprócz tego konieczne będą hantle. Lepiej kupić takie, jakich ciężar można regulować. Potrzebna będzie także ławeczka ze stojakami metalowymi po bokach. Drążek do podciągnięć można zainstalować w ścianie. Oprócz tego przyda się ławeczka do brzuszków czy tak zwany modlitewnik. Dobrze jest mieć też wyciąg do ćwiczeń mięśni pleców, jak również stojak na sztangę do wykonywania przysiadów.

Sprawdzona informacja z serwisu przyda się na każdym kroku. Więc zapraszamy do przejrzenia naszego kolejnego wpisu. Znajdziesz go pod podanym linkiem.

Można doposażyć tego typu siłownię w rowerek stacjonarny jak również lustra, z pomocą których będziemy widzieli czy dobrze wykonujemy ćwiczenia. Poza tym gryf łamany, stojak na ciężary i mamy gotową siłownię domową – zobacz produkty: . Wiadomo, że nie od razu musimy zaopatrywać się we wszystkie sprzęty, możemy kompletować sprzęt powoli. Jednak taki wydatek na pewno się zwróci oraz będzie inwestycją w nasz wygląd. Z tego powodu dobrze będzie przemyśleć takie przedsięwzięcie, miast skreślać na wstępie twierdząc, iż jest niewykonalny.