Dawniej to była gra, nie to co dzisiaj. Tak zdają się twierdzić rodzice o swoich „komputerowych” dzieciach. Czy tak jest?

Nie znajdziemy raczej mężczyzny, który w za młodu nie myślał o tym, żeby zostać popularnym piłkarzem. W każdym chyba pokoleniu są tego typu pasjonaci wzorujący się na różnych sławnych w konkretnym czasie piłkarzach. Kilka lat temu, nawet, jeżeli nie było tego typu możliwości technicznych, jak dzisiaj, ta pasja była obecna, dzisiaj zaś jest zwielokrotniona przez sieć i różnego typu reklamy. Dawniej piłkarze byli sławni, jednak byli znacznie bardziej rzeczywiści, obecnie nie ma futbolistów, są gwiazdy, które mają bajeczne kontrakty i są bardzo znani, zupełnie jak celebryci.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy chłopiec marzył o komplecie: koszulka piłkarska, korki i piłka do grania. Do tego przypadkowy mur, o który można pokopać piłkę, a jeszcze lepiej boisko, bramka i drużyna kolegów, z którymi można zagrać mecz. Aktualnie, niby jest podobnie, ale jak już to droższa koszulka, profesjonalna piłka i wygodne bluzy piłkarskie – bluzy kibiców lecha poznań.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu trener personalny online kolejne treści. Wystarczy wejść w poniższy link.

Częściej nawet jest tak, że zamiast wyjść na zewnątrz, aby pobiegać za piłką zostaje się w mieszkaniu i gra się na komputerze. Przez chwilę możemy sobie pomarzyć, że jesteśmy szybcy jak Ronaldo, że mamy technikę jak Messi.

To iluzja, zabijanie czasu, rozrywka, przynajmniej tak to powinno być, bo często

piłka

Autor: dom fellowes
Źródło: http://www.flickr.com

ta działanie zastępuje prawdziwą grę. To nie jest zbyt dobre, ponieważ nie ma to jak sport na świeżym powietrzu, a jak piłka nożna to faktycznie kopana na dworze, najlepiej z kolegami. Od gier komputerowych nie nauczymy się lepiej grać w realu, a dodatkowo nasze oczy się psują. Szkoda, że wiele osób o tym nie wie zamieniając korki i koszulki piłkarskie na konsole do gry. Jasne, tego typu gry są pociągające i absorbujące, niemniej nie powinny zastępować tej wspaniałej, prawdziwej aktywności, jaką jest gra w piłkę nożną.

Dawniej przed erą internetu i gier komputerowych wszyscy, nawet dziewczyny, uganiali się za piłką, dzisiaj czasem warto motywować młodzież, żeby wyszła na dwór, bo piękna pogoda. Oni na to, że w jakim celu wychodzi na dwór, kiedy w domu tak wiele zabawy. I tak uciekają piękne, letnie dni, które powinny zostać spożytkowane na prawdziwą, a nie wirtualną grę. Masz dzieci? Zastanów się nad tym, zachęć swoje dziecko do większej aktywności na zewnątrz. Więcej: