Dobór odpowiednich opon to bardzo ważna sprawa. Od tego zależy bardzo wiele, między innymi nasze bezpieczeństwo

Kiedy przychodzą mroźne dnie i noce, a co za tym idzie podróżowanie autem, wyposażonym w normalne opony może okazać się nie za bardzo bezpieczne i przemyślane. Dlatego więc warto zastanowić się nad rozpoczęciem poszukiwania opon zimowych. Jeżeli nie kupowaliśmy jeszcze takich opon to musimy dowiedzieć się w jaki sposób skutecznie wybrać odpowiednie opony na zimę do auta.

opona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Początkowowarto odpowiedzieć sobie na pytanie jak dużo jeździmy, czy zazwyczaj korzystamy z naszego samochodu. Jeżeli jesteśmy „niedzielnymi kierowcami”, którzy nie przebywają w przeciągu roku wielu kilometrów to nie powinniśmy decydować się na najdroższe ogumienie. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie zdecydować się na zakupienie opon samochodowych o niższej cenie. Takie opony zimowe całkowicie będą dla nas odpowiednie, będą dla nas najdogodniejsze.

Przebywając w serwisie z oponami powinniśmy wybierać je jak najbardziej dokładnie, w taki sposób żeby pasowały do naszego samochodu. Powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na oznaczanie opon, tak zwany indeks opony. Indeks opony w przypadku opon na zimę to najistotniejsza kwestia, gdyż jesteśmy zobowiązani sprawdzić techniczne parametry naszych opon, jakie to zawarte są w dokumentach technicznych. Wszystko tam musi być zapisane, to jakiego typu opony trzeba dobierać do pojazdu. Jeśli takiej informacji nie znajdziemy to decydujemy się na zakupienie opon zimowych o takim samym rozmiarze jak nasze letnie opony.

Duża ilość ludzi, w czasie dobierania opony zimowe patrzy na typ bieżnika.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat (https://motoargo.pl/pol_m_Uklad-wydechowy-do-Motocykli-Skuterow_Tlumiki-396.html) na analizowany w tym serwisie temat, to kliknij tu, a zapewne Cię one zaintrygują.

Lecz tak naprawdę przy kupnie opon na zimę nie musi to posiadać większego znaczenia. Czy wybierzemy opony kierunkowe lub inne nie będzie to miało zbyt dużego znaczenia w tego typu przypadkach, jak na przykład droga hamowania. Znaczniej warto przyłożyć się do sprawdzenia wieku oponyktórą chcemy mieć.

pojedyńcz opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa ta dotyczy wszystkich tych, którzy jadą do serwisu wulkanizacyjnego, które oferuje używane opony zimowe. W tego rodzaju okoliczności opona musi być maksymalnie 3-letnia. Opony zimowe o wcześniejszej dacie produkcji mogą być bardzo zużyte, co od razu wpędza nas niebezpieczeństwo w czasie jazdy zimowej we wspomnianych starych oponach. Na pewno zawsze warto wybierać solidne opony, jak michelin opony .