Doskonałe miejsca w Polsce na spędzenie wakacyjnego urlopu

Szwajcaria Kaszubska wchodzi w skład Pojezierza Kaszubskiego. Bajecznie ukształtowany krajobraz, liczne szlaki rowerowe, wodne i narciarskie sprawiają, że do tej części naszego kraju każdego sezonu przybywają tłumy turystów, którzy pragną wypocząć z dala od pędu wielkich miast.

Szwajcaria Kaszubska jest regionem naprawdę niezwykłym. Na turystów czeka tutaj blisko siedemset jezior , które otoczone są gęstymi lasami. To prawdziwy raj dla wędkarzy i grzybiarzy. W położonych tutaj jeziorach żyją między innymi okonie, sielawy i szczupaki. W sezonie letnim lasy pełne są grzybów oraz jagód. Serdeczni mieszkańcy bardzo chętnie witają przyjeżdżających tutaj z całego kraju, a coraz częściej również z zagranicy, turystów. Zdecydowana większość z nich jako pamiątkę z regionu przywozi wykonywane ręcznie tabakiery. Szwajcaria Kaszubska kryje bardzo dużo magicznych miejsc, zalicza się do nich między innymi Chmielno – jedna z cieszących się największą popularnością miejscowości o charakterze wypoczynkowym na Kaszubach, nazywana często kaszubskim Saint-Tropez. Przyjeżdżających turystów witają dwa przepiękne jeziora – Kłodno, Białe – oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.

jezioro

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Popularną miejscowością turystyczną Kaszub są Wdzydze. Przez miasteczko to wiedzie znakowany kolorem czerwonym Szlak Kaszubski. Szlak Kaszubski przebiega przez najpiękniejsze części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Wzgórza Szymbarskie. Największą popularnością nadał jednak miasteczku najstarszy na terenie naszego kraju skansen, czyli Kaszubski Park Etnograficzny. Dogodne usytuowanie nad jeziorem sprawia, że miejscowość jest chętnie odwiedzana przez turystów. Nie ma się więc co dziwić, że mieszkańcy zatroszczyli się o stworzenie doskonałej bazy noclegowej i gastronomicznej.

Decydujący się wypoczywać tu turyści mogą liczyć na noclegi Wdzydze proponuje je zaś w znajdujących się tutaj bardzo licznie pensjonatach, domach wypoczynkowych i wczasowych, w gospodarstwach agroturystycznych. W okresie lata turystów jest jednak tak dużo, że trzeba rezerwować wcześniej noclegi Wdzydze bowiem jest obecnie wyjątkowo popularne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie pozostaniemy bez miejsca do spania i zostaniemy tam dłuższy czas.

Poszukujesz uzupełniających wiadomości na prezentowany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej restauracja na starym mieście poznań a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Kaszuby są tak urokliwe, że naprawdę warto tam się wybrać na dłużej niż tylko na jeden dzień. To region, w którym każdy bez najmniejszych wątpliwości znajdzie dla siebie coś naprawdę godnego uwagi.