Dywaniki automobilowe welurowe i gumowe – jakie wybrać na odpowiednią porę roku?

http://www.aristar.pl/ http://www.aristar.pl http://aristar.pl/ Dywaniki samochodowe to niezbędne wyposażenie w wszelkim aucie. To naturalnie one zapobiegają zabrudzeniu podłogi w całym aucie, efektywnie zatrzymując brud, błoto albo śnieg. Dywaniki samochodowe są konieczne o wszelkiej porze roku, aczkolwiek w szczególności dobrze sprawdzą się jesienią i w zimie.

samochód - odbicie

Autor: hedera.baltica
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku posiadamy do wyboru dywaniki samochodowe gumowe lub welurowe. Które z nich wybrać? Które okażą się dobre do Twojego samochodu? Kierowcy często posiadają odmienne zdanie na temat tego, jakie dywaniki samochodowe są lepsze. Dlatego dziś przedstawimy różne wartości obu typów dywaników – gumowych oraz welurowych.

ogląd - samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

Dywaniki samochodowe gumowe częstokroć są łatwiejsze w utrzymaniu i czyszczeniu, efektywnie zatrzymują błoto i śnieg, do tego posiadają rant, jaki zapobiega wylaniu się syfu na podłogę w wozie . Jednakże należy pamiętać o regularnym szorowaniu takich dywaników i wylewaniu z nich wody, w przeciwnym przypadku będzie ona zalegać na chodniku. Dywaniki welurowe są zalecane przeważnie w zimie, wiosną multum kierowców zmienia je na dywaniki samochodowe welurowe. Włoskowata budowa dywaników powoduje, że woda prędzej się wchłania i wysycha, wobec tego nie zalega na dnie dywanika. Niemniej w razie bardzo sporych zabrudzeń, błota czy śniegu, może ona rozejść się poza dywanik. Dlatego dywaniki welurowe rekomendowane są przeważnie wiosną i latem. Plusem tego typu dywaników jest także ładniejszy wygląd, są one bardziej ładne i stylowe , do tego do wyboru posiadamy sporo odcieni. Dywaniki gumowe na ogół występują w kolorze czarnym, w przypadku dywaników welurowych asortyment kolorów jest sporo większy.

Wybierając dywaniki do samochodu , pożądane byłoby kierować się przede wszystkim walorami praktycznymi. Porządnie więc zastanówmy się nad wyborem dywanika, zaś dopiero potem odwiedźmy sklep, jaki proponuje rozliczne akcesoria samochodowe. Zarówno sklepy stacjonarne, jak też online mają szeroki asortyment dywaników gumowych oraz welurowych. Zarazem należałoby zaznajomić się z innymi artykułami, poręcznymi w sklepie, przypuszczalne, iż przydadzą nam się wciąż inne akcesoria samochodowe, które są konieczne w każdym aucie.