Egipt na wakacje 2014

Czas wiosenny to najlepsza pora, by pomyśleć, dokąd pojechać w zbliżające się wakacje. Jak najprędzej warto odwiedzić biura podróży, by sprawdzić aktualne oferty. Dzięki internetowi nie trzeba nawet wychodzić z mieszkania – spory odsetek porządnych agencji podróżniczych prowadzi swoje oficjalne witryny internetowe.

Pomimo faktu, że w krainę piramid ciągle trwają społeczne niepokoje, wczasy w Egipcie to idealna propozycja dla każdego człowieka, spragnionego wygodnego urlopu i mocnych wrażeń. Niełatwo znaleźć osobę, która nie wie nic o tym starożytnym kraju. Kraj faraonów oferuje sporo wspaniałych atrakcji dla każdego – wakacje w Egipcie z Eccoholiday.

egipt

Źródło: http://www.eccoholiday.com/

W państwie faraonów najbardziej znanym pomnikiem historii naturalnie są potężne piramidy. Znajdują się w głębi państwa, zazwyczaj należy wykupić osobną wyprawę w ich rejony. Obok nich znajduje się również majestatyczny Sfinks, mająca stulecia na karku piaskowcowa rzeźba. W rejonie piramid można odbyć przejażdżkę na dromaderze, bardzo fajne doświadczenie. (link) Na riwierze Morza Śródziemnego warto obejrzeć Aleksandrię, metropolię, w której była dawniej potężna latarnia morska oraz gigantyczna bibliotek zwojów. Obowiązkowym punktem dla wizytującego kraj faraonów musi być wizyta w Kairze. Kair jest jedna z najbardziej ludnych metropolii na globie. Znajdziesz tu niesamowite muzeum państwowe, w którym można oglądać dawnych królów Egiptu w pysznych sarkofagach. Jeśli uwielbiasz wylegiwać się na gorącej plaży, kraj faraonów jest dla ciebie. Są tu zjawiskowe plaże, gorące temperatury powietrza i cieplutkie morze.

Egipt, wakacje w Egipcie
Czasami biura podróży mają wyjątkowe, o wiele tańsze propozycje dla tych, którzy jeszcze nie wybrali celu wakacyjnego, np. biuro: Eccoholiday – http://www.eccoholiday.com/