Elegancik na wycieczce

Co pewien czas mamy chętkę ruszyć na wędrówkę, szczególnie jeśli w czasach szkolnych wakacje spędzaliśmy aktywnie – pod namiotem lub chociaż na włóczęgach po okolicy. W dorosłym zabieganym życiu mamy od czasu do czasu ochotę nieco zwolnić, i tak jak ongiś powędrować gdzie oczy poniosą. Oczywiście dorośli nie dysponują taką ilością wolnego czasu co ludzie młodzi, dlatego człowiek dorosły winien sobie czas który mógłby poświęcić na włóczęgę odpowiednio zaplanować.

Oczywiście mamy dziś do dyspozycji nowoczesne technologie, narzędzia ogromnie praktyczne takie jak mapa elektroniczna, które bez problemu przywiodą nas do celu eskapady. Przyjemnym głosem podpowiedzą nam one gdzie powinniśmy skręcić, a nawet podpowiedzą gdzie znajduje się kawiarnia.
Dawniej wybierając się na włóczęgę musieliśmy się nieźle nagimnastykować by znaleźć optymalną ilość strojów na zamyślaną eskapadę. Obecnie takich problemów nie ma, jeżeli wyruszamy w miejsce gdzie mamy choćby okazjonalny dostęp do elektryczności. Dobrym wyjściem jest wówczas surwiwal sklep, małe urządzenie o wadze mniej więcej 3 kg i niedużych rozmiarach.

Pralka turystyczna

Autor: Khairil Yusof
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ono szczególnie przydatne kiedy mamy malutkie dzieci. Pralka turystyczna jest w stanie wyprać do 3 kg ubrań, wielkość owa będzie wystarczająca dla familii wybierającej się na tygodniowy wypad na Mazury lub w góry.

Odkryj następne pokrewne niezwykle cenne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tu i poznaj więcej w tej treści (https://rd-car.pl/).

Wytwórca zapewnia, iż owo urządzenie świetnie sprawdzi się także w akademiku, tak że student może wyglądać schludnie nie wożąc co weekend do rodzinnego domku pełnych waliz garderoby do wyprania. Bywało to w przeszłości kłopotliwe, bo osiągalna wspólna pralka była zwykle dość mocno przeciążona. Zobacz więcej na stronie:

Rzecz jasna producenci sprzętu turystycznego pomyśleli także o trampach podróżujących w miejsca w których cywilizacja nie dotarła lub też o tych którzy pragną sobie przypomnieć smak obozów harcerskich nie rezygnując jednak z szykownego wyglądu. Kiedyś potrzeba było w takich wypadkach wypożyczyć od przypadkowo spotkanej gospodyni drewnianą balię do prania. Współcześnie ubrania pakujemy do plecaka scrubba bag, specjalnie zaprojektowanego, małych wymiarów, odpornego na wodę worka do prania, do którego nalewamy wodę plus dowolny środek piorący i po pewnym czasie możemy rozwiesić wyprane ubrania.