Elewacja klinkierowa to nieco wartościowa inwestycja, czy warta jest swojej ceny?

Kapitalnie ozdabia budynek i podwyższa jego prestiż – elewacja klinkierowa powoduje, że dom wygląda elegancko, spektakularnie. Szeroki wybór odcieni i faktur cegieł powoduje, że tego typu dodatek dostroi się do gustów niemalże wszelkiego człowieka.

Elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Jedną z mnóstwa walorów szczegółu wykończeniowego, jakim są elewacje klinkierowe jest to, iż lokal mieszkalny udekorowany w ten sposób ładnie się starzeje. Nie ma chyba nic lepszego, jak poczucie dorosłości budynku po wielu latach od jego wybudowania, zamiast| stwierdzenia jego brzydoty. Tego typu typ wystroju w większości wypadków aplikowany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamtejsze kraje zdecydowanie przekonały się o jego wspaniałości. W naszym kraju również coraz nagminniej się je napotyka, dlatego dzisiaj w sklepach posiadamy coraz bogatszy wybór tegoż detalu.

Zaintrygowało Cię to zagadnienie? Jeśli tak, to z radością pragniemy Cię zawiadomić, że następny kolejny link (http://www.cermag.com.pl/pl/firma/o-nas) oczekuje na Ciebie na nowej witrynie – zanurz się w niej z przyjemnością.

Posiadamy różne wzorki faktur, rozmiary, odcienie – wszystko to sprawia, iż elewacje klinkierowe są weną dla wielu projektantów i dekoratorów.

znajdują one poparcie podobnie często u tradycjonalistów jak i tych operujących nowoczesnym stylem, dlatego że zdołają wkomponować się w jakikolwiek rodzaj architektury. Obecnie chętnie wykańcza się w taki sposób zarówno nowoczesne domy o skromnej bryle skonstruowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do krajowych tradycji – wejdź i sprawdź.

Cegły klinkierowe z wzięciem ozdabiają elewacje domów. Zdumiewająco komponują się z drewnem, ze szkłem, a nawet stalą. Stosowanie ich wyłącznie w strefie parteru powoduje, że zdaje się być mniejszy niż w realności. Użycie klinkieru w strefie wejścia uczyni to, że zyska godny, budzący ufność charakter, a także asekurację przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i zabrudzeniami, na jakie jest nierzadko narażana.

Elewacja z siwej cegły ubogacona drewnianą okleiną uwidocznia nowoczesny charakter domu. Czasem duże powierzchnie elewacji wykończone cegłą mogą być nadmiernie ciężkie i przytłaczające.

Czy spodobał Ci się opisywany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź ponadto szczegóły w serwisie fomo, gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie bardzo interesujące.

Aby tego uniknąć, spoiny pomiędzy nimi zapełnia się zaprawą w kontrastującym kolorze.

Użycie klinkieru na cząstkach elewacji bądź do wykończenia szczegółów ma długą tradycję. Nawet niewielka cząstka elewacji wykończona tym towarem sprawia, że budynek robi poczucie solennego, czytelnego, z charakterem – jest rozpoznawalny i nabiera osobowości. Cieszmy się tym samym, że posiadamy coraz większy asortyment tych produktów.