Import z Chin – dlaczego warto jest skorzystać z fachowej pomocy podczas odprawy celnej?

Wielu ludzi trudni się aktualnie przywozem asortymentu z Chin. Dlaczego? Artykuły tam produkowane są o wiele mniej kosztowne, niż w innych państwach na całym świecie. To zapewne jeden z najistotniejszych względów, dla jakich import z chińskich zakładów stał się dzisiaj tak popularny.

Chiny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na sprowadzanie niedrogich towarów kusi się coraz więcej ludzi, gdyż z ich dystrybucją wiążą się znaczne profity, jednak nim osiągnie się pożytki, trzeba ponadto zmierzyć się z odprawą celną, która w tej sytuacji nie zawsze jest łatwa.

Niezbędne są Ci informacje (www.firetms.com/) na ten ciekawy temat? Więc nie czekaj i wejdź do nowego artykułu – tam opracowaliśmy dla Ciebie coś ekscytującego.

Aby ułatwić sobie zadanie, najlepiej jest zdecydować się na pomoc agencji celnych. Zajmą się formalnościami oraz zwolnią nas z obowiązku przyjazdu do konkretnego portu. Dokumentacja powinna być przygotowana w jęz. angielskim, czym również trudnią się współpracujące z polskimi handlowcami agencje. Wystarczy zawczasu ustalić zakres działania, a uchronimy się (fotoporcelana.net) przed zbytecznymi trudnościami. Jakie dokumenty są potrzebne w trakcie odprawy? Nade wszystko konosament, faktura handlowa i rzetelna specyfikacja zawierająca informacje dotyczące przywożonych produktów, także ich waga. Faktura natomiast musi podać m.in. nazwę towaru, jego ilość czy cenę – ITL Omega.

Wiele typów asortymentu wymaga też świadectwa pochodzenia, między innymi artykuły włókiennicze. Przed przywozem dobrze jest dokładnie zorientować się czy nie ma żadnych restrykcji co do przywożenia interesującego nas asortymentu, aby nie okazało się, że niezbędne było specjalne pozwolenie, którego nie posiadamy. Tym także może zająć się agencja celna, koszty współpracy natomiast określane są ściśle z określonym klientem. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej, musisz zatelefonować do jednej z agencji albo umówić się na spotkanie.

Import z Chin jest teraz niebywale popularny pośród handlowców z Polski, gdyż – tak jak wspomniano na wstępie – jest o wiele tańszy, a poza tym oferta jest urozmaicona, więc każdy sprzedawca może wyszukać tam coś dla siebie. Pamiętaj, by skorzystać z odprawy celnej, a już niedługo będziesz cieszyć się sprzedażą dającą naprawdę pokaźne zyski.

Wyjątkowo powszechna jest dzisiaj sprzedaż w sieci, jaką również ty powinieneś mieć na względzie, szczególnie gdy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym rodzajem działalności oraz chciałbyś przekonać się czy sprawdzisz się w tym zagadnieniu.