Jak pielęgnować nasz pojazd, aby wyglądał jak nowy? Wiedzieć należy o kilku elementach

Dzięki sporej dostępności do środków pielęgnujących samochody nasze auto możemy utrzymywać w odpowiedniej formie przez całkiem długi czas.

Sama woda nie wystarczy, by pozbyć się z karoserii wszystkich zanieczyszczeń. Rozwiązanie jest jednak proste, gdyż należy zastosować do tego szampon. Umyty lakier (folia na samochód wrocław) do tego warto zabezpieczać, do takich zabiegów stworzone są różne woski, jakie robią błyszczącą powłokę ochronną. Niektóre z nich są proste w użyciu, ponieważ po wymyciu pojazdu szamponem należy po prostu spłukać go rozpuszczonym w wodzie woskiem. Świetne car spa gwarantują natomiast środki do różnych części samochodu. Osobną grupę są środki, jakie są odpowiednie do regeneracji powierzchni pokrytych lakierem.

Chevrolet

Autor: Chevrolet
Źródło: Chevrolet

Należą do nich mleczka i pasty do polerowania, za ich sprawą możemy usunąć płytkie zarysowania i to nie jedynie z lakieru, lecz również z powierzchni szyb. Spośród kosmetyków samochodowych nie brakuje preparatów do pielęgnacji felg. Istnieją także środki, które potrafią oponom nadać ładniejszy wygląd. Oferta chemii do czyszczenia wewnątrz dotyczy głównie chodników, tapicerki materiałowej, a także tapicerki ze skóry. Są to często preparaty takie jak płyny i pianki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna chiptuning wrocław również na pewno wpadnie Ci w oko!

Istnieją także specjalne ścierki do zmywania zanieczyszczeń, jakie można używać bez żadnej obawy, i to na wszystkie powierzchnie w samochodzie. W przypadku tapicerki ze skóry sporo dostępnych preparatów prócz właściwości czyszczących posiada także możliwości konserwujące oraz regenerujące.

Więcej:

Środki kupowane do czyszczenia deski rozdzielczej (kokpitu) czyszczą i przywracają nawierzchniom dawny blask. Mają również działanie antystatyczne, co powoduje, iż utrudniają osiadanie cząstek kurzu. Kolejną grupą preparatów do czyszczenia jak i zabezpieczenia nawierzchni auta są różne powłoki, według niektórych najlepsza jest powłoka kwarcowa. Są one najbardziej trwałe i najbardziej odporne, idealnie zabezpieczają poszczególne fragmenty samochodu. Tego typu nawierzchnie uzyskują trwałość nawet do 24 miesięcy, dlatego też można się spodziewać, że nasz pojazd będzie lśniący i będzie odporny na zabrudzenia przez długi okres – www.