Jak wybrać najlepszy dom pogrzebowy? Zdecydowanie powinni zaoferować załatwianie wszelkich formalności związanych z pochówkiem

Kiedy umiera najbliższa osoba, wtedy najczęściej nie myślimy bynajmniej o załatwianiu formalności związanych z pochówkiem. Wielu osobom trudno jest się podnieść z szoku, w jaki wpadają na wieść o śmierci bliskiej osoby. Jeżeli już znajdziemy się w takiej sytuacji, wówczas wszystkie nasze siły powinniśmy nakierować kategorycznie na jeden cel – znalezienie takiego zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z pogrzebem i nie będzie zawracać głowy rodzinie pogrążonej w żałobie.

pogrzeb

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Na co trzeba zwracać największą uwagę przy wyborze salonu pogrzebowego? Szczególnie unikajmy miejsc, które mieszczą się zaraz obok szpitala. Najczęściej oszołomione śmiercią bliskiej osoby w szpitalu osoby wychodzą ze szpitala i wówczas ich wzrok pada na bramę zakładu pogrzebowego. To najczęściej tam skierujemy wtedy swoje pierwsze kroki. Najczęściej jednak takie zakłady pogrzebowe położone w pobliżu szpitali mają bardzo wysokie marże. (Czytaj więcej)

Nieuczciwi właściciele cynicznie wykorzystują to, że pogrążona w żałobie rodzina pragnie mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Jeżeli zatem masz wybierać konkretny zakład pogrzebowy, wtedy nie idź do tego położonego w pobliżu szpitala. W takich wypadkach bez wątpienia nie będziesz szukał promocji, jednakże zapewniamy Cię, że właściwie w każdym salonie pogrzebowym położonym trochę dalej od szpitala będzie znacznie taniej.

Na dodatek zwracaj uwagę na to, czy zakład pogrzebowy posiada w swej ofercie propozycję organizacji całego pogrzebu całościowo. Jeżeli nie ma w umowie tego typu zapisów, najczęściej oznacza to dla Ciebie dodatkowe kłopoty – przykładowo będziesz musiał samodzielnie jeździć do kościoła i organizować potrzebne dokumenty. Nie da się zaprzeczyć, że niemal każdy w takich wypadkach wolałby tego uniknąć, dlatego niewątpliwie powinieneś odrzucać tego typu propozycje. Zobacz więcej na stronie

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej ciężkiej sytuacji musisz pamiętać między innymi o tym, aby nie dać się zwariować. Oczywiście warto dopłacić za dodatkowe usługi zakładu pogrzebowego, jednakże powinieneś się dobrze zastanowić, czy aby na pewno są Ci one potrzebne. Pogrzeb powinien być szczególnie czasem do ostatniego pożegnania się z ukochaną osobą, a do tego pewne usługi oferowane przez zakłady pogrzebowe po prostu nie będą Ci zupełnie potrzebne.