Jak wyjechać na zagraniczne wczasy, ażeby było jak najbardziej optymalnie finansowo? Jakie mamy możliwości?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale wczasy w rewelacyjne zakątki świata kupione w biurze podróży w Niemczech mogą być nawet o parę tysięcy tańsze niż w rodzimym biurze. Jak to możliwe?
Obecnie nie ma trudności, aby udać się za granicę. Jesteśmy w stanie więc wyjechać np. z polskim biurem podróży.

To

kuba na wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

aktualnie najbardziej popularna opcja, ale oczywiście są też inne opcje. Można planować wycieczkę samodzielnie, ale to najbardziej problematyczna opcja, bo nie jest tak prosto to zorganizować, musimy bowiem wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników, które na pewno mogą powodować trudności. Rozwiązaniem więc mogą być wczasy z niemieckich biur podróży, do jakich przekonuje się coraz więcej naszych rodaków – apollotour.pl/często bardzo dużo osób wyszukuje tani lot, np. do Berlina, gdzie po wylądowaniu na lotnisku kupuje się tanie wczasy w egzotycznym miejscu, jak Kuba z Niemiec. Czemu tego rodzaju wyjazdy są tak korzystne? Sprawdź – jak wyglądają wycieczki z Niemiec na Kubę. Faktycznie dlatego, że wykupują oni o wiele większą ilość lotów, więc dzięki temu mogą wynegocjować bardziej korzystne stawki. Niemcy zresztą podróżują od zawsze, więc taka dziedzina gospodarki jest rzeczywiście świetnie rozwinięta. Niemcy to jak najbardziej wielki rynek, bardziej zamożni i częściej udający się na wakacje klienci, a także mniejsza sezonowość wczasowania. To tak naprawdę pozwala na zaniżanie cen, dodatkowo niektóre niemieckie biura mają swoje własne floty samolotowe lub udziały w liniach lotniczych. To więc sprawia, że kupując transport mogą negocjować korzystniejsze stawki.

plaża w wakacje

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy będziemy zdecydowani na kupienie wycieczki u niemieckiego organizatora, to jak najbardziej należy brać pod uwagę konieczność dostania się na tamtejsze lotnisko i mające z tym związek opłaty. W sytuacji odjazdu np. z Berlina nie powinny być one znaczne, jednakowoż wiele osób jeździ autem, gdyż parkingi są tam bardziej tanie niż przykładowo na Okęciu. W sytuacji wylotu z bardziej oddalonego niemieckiego miasta najkorzystniej jest pomyśleć o szukaniu taniego połączenia lotniczego. To sprawia, że jest szansa na tańsze wakacje, wobec tego faktycznie warto to przemyśleć.