Jak zamieszkać to najlepiej na swoim. Które mieszkania najlepiej się sprzedają i gdzie szukać najkorzystniejszych ofert?

Kawalerka to mieszkanie jednopokojowe w planach przeznaczone dla 1 osoby. Jak sama definicja wskazuje kiedyś mieszkania takie były przejściowo zamieszkane przez osoby stanu wolnego do czasu aż nie założyły one rodziny. Kawalerki choć znane są w naszym kraju od dawna nie tracą na popularności.

przejdź do strony

Autor: Startup Mena
Źródło: http://www.flickr.com
Ich wymiary mogą być bardzo różne. Najmniejsze posiadają jedynie dwadzieścia metrów, lecz zdarzają się też kawalerki czterdziestometrowe w jakich również występuje jeden pokój. Warto podkreślić, że tego typu mieszkanie jest bardzo dobre dla jednej osoby. Jeśli kawalerka zostanie funkcjonalnie urządzona bez problemu jest w stanie w niej mieszkać para a nawet rodzina z dzieckiem. Decyzje o nabyciu tak niedużych mieszkań przeważnie biorą się z przyczyn finansowych. Tego typu mieszkania z uwagi na niewielki metraż są po prostu najtańsze. Jeśli nawet weźmiemy kredyt na zakup jego spłata tak naprawdę nie jest dużym obciążeniem.

Alternatywą mogą okazać się mieszkania na obrzeżach miasta – ceny wraz z odległością spadają – zobacz zrealizowane inwestycje.

mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

Dość znacznymi plusami mieszkania kawalerki są niskie opłaty eksploatacyjne, na pewno mniejsza powierzchnia do sprzątania a również niższe koszty przy aranżacji mieszkania. Mała powierzchnia posiada swoje zalety, bo nie tracimy niepotrzebnie zbyt wiele czasu na przemieszczanie się z jednej części mieszkania do drugiej. Ograniczona powierzchnia sprawia również, iż właściciele kawalerek nie ulegają tak łatwo pragnieniom nabywania różnorodnych przedmiotów, bo po prostu nie mają gdzie ich składować. Żeby kawalerka jako mieszkanie dla singla stała się miejscem przyjaznym powinniśmy zamówić zestawy mebli na wymiar do kuchni oraz szafę wnękową. Dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę wiele miejsca.

Jeśli nie ma możliwości wyodrębnienia przestrzeni sypialnej powinniśmy nabyć meble z funkcją spania. W kawalerkach przeważnie występuje niezbyt duża łazienka, jednak i to pomieszczenie możemy z sensem urządzić, ponieważ na rynku dostępne są małe umywalki, wąskie kabiny prysznicowe i pralki. Gdy singiel zmieni swoje życiowe plany i stwierdzi, że jest mu niezbędne większe lokum taką kawalerkę zawsze jest w stanie łatwo wynająć, gdyż na małe lokale jest największa ilość chętnych.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (http://www.ehsbiznespartner.pl/oos-kip-torun/), które dadzą Ci masę newsów na ten temat. Zapraszamy więc do wejścia w podany link.

Mieszkania jednopokojowe w korzystnych cenach jesteśmy w stanie znaleźć w większości dużych miast Polski, najkorzystniej natomiast szukać konkretnie w mieście lub poza nim, przykładowo mieszkania pod Wrocławiem, bo na przedmieściach może być jeszcze taniej.