Jak zwiększyć wydajność samochodu. Najlepsze porady od ekspertów

Wielu kierowców zdecydowanie mnóstwo razy może rozważać, jak przedłużyć funkcjonalność swojego pojazdu. Na pewno każdemu kierowcy powinno zależeć na tym, by tak potrzebny przedmiot jak samochód wyróżniał się bezpieczeństwem, komfortem jak również praktycznością. W dwudziestym pierwszym wieku jest znaczną ilość sposobów na ulepszenie działania różnego rodzaju pojazdów, wśród jakich można odnaleźć bardzo korzystne rozwiązania.

samochód

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród nich do znacznie popularnych powinno się tzw. chip tuning samochodów – (hamownia) – jest rekomendowany poprzez mnóstwa znawców z sfery motoryzacji nie bez przyczyny. Do jego zalet można zaliczyć wyjątkowo szerokie szans dopasowania funkcji auta do potrzeb kierowcy – chip tuning cechuje się dużą elastycznością. Do kolejnych zalecanych okazji trzeba zakupienie powerboxa np. e36 323i chip – także ma on swoje indywidualne zalety, którym zdecydowanie należy przyjrzeć się bliżej by wybrać, co w konkretnej sytuacji jest dla poszczególnego kierowcy najkorzystniejsze.

Bez wątpienia należy wiedzieć, na której podstawie funkcjonuje chip tuning. Jego działanie opiera się na zmianie sterownika pojazdu, dzięki czemu można przekształcić preferowaną maksymalną szybkość , a także obroty, czas wtrysku czy ilość benzyny. Pozwala to najlepiej dopasować auto do wymagań kierowcy na uporczywe bez przeciążania silnika. Najczęściej wybierane zmiany to powiększenie liczby i skuteczności obrotów, powiększenie mocy silnika, i płynności motoryki samochodu bez zbyt dużego zużycia paliwa. Zalety są bardzo najróżniejsze i dlatego też na pewno należy korzystać z profesjonalnie wykonanego chip tuningu – może to pomóc to w polepszeniu działania samochodu. Ceny tej usługi są głównie na tyle przystępne, że staje się to bardzo opłacalne, szczególnie w porównaniu z nabyciem nowego pojazdu. Po wykonaniu chip tuningu zdecydowanie dobrze także posmakować próbnej jazdy, aby samemu przekonać się o korzyściach wynikających ze zmiany sterownika.

Innym niebanalnym pomysłem pozwalającym na podniesienie jakości swojego samochodu jest powerbox, przykład chip bmw 320. Zasada funkcjonowania powerboxu bazuje na zainstalowaniu zewnętrznego urządzenia, jakie też zmienia ustawienia mocy samochodu, mimo to bez ingerencji w sterownik silnika, ale zmieniając sygnały. Efekty są wysoce zbliżone dla chip tuningu i są one znacznie zalecane w sytuacji, kiedy potrzebne jest odpowiedniejsze przystosowanie samochodu do pragnień właściciela auta, lecz z różnorodnych powodów przeprowadzenie chip tuningu jest niewykonalne. Do tych sytuacji trzeba chociażby posiadanie samochodu starszego typu, brak możliwości zmiany oprogramowania silnika lub kiedy silnik jest sterowany nie przez mikrokontroler. Powerbox da się wysoce bezproblemowo je zamontować w przypadku potrzeby, co prez wielu właścicieli aut jest uważane za niemałą zaletę.