Jakie argumenty przemawiają za zabukowaniem wczasów na Dominikanie i dlaczego niektórzy rodacy chcą spędzać urlop za granicą

Dni wolne od pracy zarobkowej, a równocześnie niezaznaczone w kalendarzu na jasno czerwono, jesteśmy w stanie policzyć prawie na palcach jednej ręki. To w końcu dni wypoczynku od powszednich obowiązków służbowych, które chcielibyśmy spędzić w gronie najbliższych i najchętniej w egzotycznym klimacie.

Palmy rosnące na deptaku

Autor: Antonio Fassina
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko na to czekają biura turystyczne i proponują katalogi nie tylko z sezonowymi podróżami za granicę, ale także tzw. oferty first minute. Część wczasowiczów preferuje szukać okazji w sieci, np. poprzez użycie hasła Dominikana wczasy. Wyspa mieszcząca się pomiędzy Ameryką Północną a Południową przyciąga turystów przede wszystkim z USA, ale nie tylko. Ciepły klimat zwrotnikowy pozostaje niezwykle fascynujący zwłaszcza dla mieszkańców Norwegii, gdzie niskie temperatury nie są rzadkością. Perspektywa zobaczenia bajowych widoków wydaje się być dopełniania przez bardzo przyjemne dla ciała kąpiele w szmaragdowym morzu.

Polacy chętnie udają się do egzotycznych krajów i tak samo szybko potrafią znaleźć właściwą dla siebie propozycję, np. wystukując na klawiaturze laptopa frazę Dominikana wakacje. W ten oto bana;ny sposób możemy zafundować sobie wytęskniony urlop. Za rzeczonym wypadem przemawia przede wszystkim ciekawość świata i poznanie odmiennej kultury, a nawet poznanie przeszłości wyspy. Warto w tym miejscu nadmienić, że właśnie na Dominikanie jest położony domniemany grób Krzysztofa Kolumba, co dla pasjonatów amerykańskiej kultury staje się prawdziwą gratką.

Palmy

Autor: Roderick Gray
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach wypad do wybranych krajów basenu Morza Śródziemnego stał się dość niebezpieczny. Maroko czy Egipt znalazły się na czarnym rejestrze państw, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odradza Polakom planowanie wczasów w tych miejscach kuli ziemskiej. Nic dziwnego, że urlopowicze muszą znaleźć alternatywę, która w stu procentach ich zadowoli.

Masz chęć na kolejną publikację na opisywany tu wątek? Jeżeli tak, to raźno kliknij tutaj – to użyteczna strona (http://coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/THE-CLEOPATRA-LUXURY-RESORT-MAKADI-BAY/9055/40-5259-24FF.html)!

Wszystko idzie w takim kierunku, że użytkownicy internetu o wiele częściej będą używali sformułowania Dominikana wycieczki
niż Egipt urlop. Najprawdopodobniej jedynym mankamentem jest długa podróż, a co za tym idzie, również wyższe sumy, jakie trzeba zapłacić organizatorowi takich zamorskich wycieczek. Niektórzy niezbędne zasoby finansowe gromadzą przez kila lat, lecz każdy doskonale wie, że podjęcie takiego wysiłku jak najbardziej jest opłacalne. Więcej informacji zdobędziesz klikając w link