Jakie mają zadania filtry powietrza w pojazdach, z jakiego powodu należy regularnie dbać o ich wymianę.

Auta do tego, żeby prawidłowo jeździć będą wymagać wielu różnorodnych elementów, które należy regularnie wymieniać. Bardzo istotne są na przykład filtry powietrza, o zmienieniu jakich niejeden kierowca nie do końca na czas. Mechanicy zalecają, żeby to robić przynajmniej raz na rok, a jeśli mieszka się w większej miejscowości lub częściej jeździ, to nawet częściej. Filtry te oczyszczają powietrze, które dostaje się do silnika z różnych zanieczyszczeń, a tych tak naprawdę może być naprawdę dużo.

samochód u mechanika

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim to będą najróżniejsze kurze i pyły, niewielkie owady czy nawet jakieś większe przedmioty. Każda taka rzecz, jaka trafiłaby do środka silnika, spowodować by mogła możliwość jego uszkodzenia, więc od sprawności filtra zależeć będzie żywotność całej jednostki – Przedostające się do wnętrza cząsteczki stałe mogą powodować szybsze zużycie gładzi cylindrów, tłoków oraz pierścieni, co w dłuższym okresie doprowadzić by mogło do obniżenia mocy czy nawet awarii, której naprawa (s Preformance – filtry dpf wrocław) będzie sporo kosztowało.

Dlatego też bardzo istotne jest, aby filtry (więcej) mann do powietrza w swoich pojazdach zmieniać zgodnie z zaleceniami producentów. W czasie użytkowania będą się one zapychać w szybki sposób wszystkimi zanieczyszczeniami, jednak jeżeli pojawi się ich zbyt dużo, to w którejś chwili filtr może po prosty się przerwać i wszystko przedostawać się będzie do wnętrza silnika. Ważne będzie poza samą wymianą również to, jakiego rodzaju filtry się użyje.

części samochodowe

Autor: Pam Broviak
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach często kuszą części nikomu nie znanych producentów z Azji, lecz pozostaje pytanie, czy za zaoszczędzone kilkanaście złotych warto ryzykować. Kiepskie filtry pewnie będą mieć wkłady, które mogą sobie nie poradzić ze wszystkimi zanieczyszczeniami – . Dotyczy to w szczególności zatrzymywania bardzo małych cząsteczek pyłów, które jednak potrafią zrobić sporo spustoszenia w silniku. Takich dylematów nie będzie się miało, jeśli się kupi przykładowo dobrej jakości filtry donaldson. Producent ten stawia na najwyższą jakość swoich produktów, dlatego też jego filtry również można bez żadnej obawy używać w swoich pojazdach.