Jakie wskaźniki samochodowe przydadzą się w każdym pojeździe? Jakie najlepiej wybrać?

Zapewne każdy posiadacz samochodu chciałby, żeby jego pojazd był zawsze sprawny, działał bezproblemowo. Żeby nie trzeba było wkładać ogromnych pieniędzy na naprawy, a wszelkie niepokojące sygnały były wyłapywane zawczasu jak również usterki naprawiane w momencie, gdy jeszcze koszty naprawienia nie są zbyt duże. Do tego dobrze jest stale monitorować stan auta i wiedzieć co się z nim dzieje. W takim celu sprawdzą się rożnego rodzaju wskaźniki, jakie możemy zakupić na własną rękę. Które z nich są warte uwagi?

Jednym z takich wskaźników będzie wskaźnik EGT gauge smoke, to znaczy temperatury spalin. Jest on jednym z ważniejszych, gdyż sprawdza jaką temperaturę osiągają spaliny wydalane przez auto. Taka informacja pokaże nam jak wygląda praca silnika. Jeśli temperatura w cylindrach jest za duża, może to prowadzić do stopienia tłoka, co później może spowodować całkiem sporą awarię. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być spalanie za ubogiej mieszanki – warto sprawdzić to coś… fajne. Normalna temperatura to około 500 stopni dla diesla oraz 900 dla silnika benzynowego. Mając ten wskaźnik, można zawczasu uchronić się przed dużą awarią.

auto

Autor: Stuart Allen
Źródło: http://www.flickr.com

Niesamowicie przydatne mogą być dla nas wskaźniki oleju. Chodzi konkretnie o wskaźnik ciśnienia oraz temperatury. W autach normalnie znajduje się seryjny wskaźnik oleju, natomiast może on być niewystarczający. Dajmy na to, tego typu standardowa kontrolka zapala się z reguły już w krytycznym momencie, kiedy silnik jest w jakimś stopniu uszkodzony. Nie informuje on nas wcześniej o jakimś problemie. Natomiast odnośnie temperatury oleju, za wysoka może spowodować obniżenie właściwości smarnych, które są konieczne do dobrej pracy wszelkich elementów silnika – Gauge Smoke z OEM Tuning Center. Ten wskaźnik pokaże nam ogólnie za wysoką temperaturę panującą w silniku, co może oznaczać bardzo negatywne skutki.

Szukasz ekstra treści, żeby pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy do nowego artykułu. Wyszukasz go na portalu (http://myj-car.pl/polerowanie-reflektorow/) pod linkiem.

Odpowiednie okażą się wskaźniki z serii auto gauge lcd, jakie odznaczają się najniższym błędem pomiaru porównując z wieloma oferowanymi na rynku produktami.

To jedynie parę rodzajów takich urządzeń, tak na dobrą sprawę jeżeli posiadamy właściwe środki możemy pozwolić sobie na większą ilość takich artykułów. Warto wiedzieć, że większość dostępnych urządzeń występuje w wersji mechanicznej jak i elektrycznej. Mnogość sprzedawanych modeli jest bardzo duża, tak samo sposób wykonania, albo rodzaj dostępnego podświetlenia. Z tego powodu bez problemu uda nam się wybrać coś odpowiedniego do wnętrza naszego samochodu.