Jakie zadania spełniają kurtki w codziennej garderobie, jaka będzie najbardziej odpowiednia zależnie od pory roku

W naszym klimacie w niektórych porach roku niezbędne jest ubranie cieplejszej odzieży. Niekiedy powinna być ona nawet bardzo ciepła, bo bywają i u nas kilkudziesięcio stopniowe mrozy, lecz tak naprawdę od jesieni do późnej wiosny przyda się coś, co będzie można na siebie ubrać w chłodne dni.

odzież

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z ważniejszych elementów takiego ubioru są najróżniejsze płaszcze oraz kurtki. Mają one dwa zadania, po pierwsze powinny chronić przed chłodem i wiatrem, a po drugie dobrze się prezentować – w praktyce kurtka – sprawdź te propozycje – jest najbardziej widocznym elementem stroju i warto zadbać o to, żeby też była elementem zgodnym z aktualną modą. Szczęśliwie jeśli będzie chodzić o kurtki, to moda nie zmienia się wśród nich tak szybko, jak przykładowo przy butach czy sukienkach, na przykład bardzo ciepła kurtka puchowa albo zawsze dobrze wyglądająca kurtka skórzana noszone być mogą przez wiele lat. Jeżeli jednak ktoś kupuje nową kurtkę, to jeśli chce ją użytkować więcej niż jedną jesień, to powinien pomyśleć o tym, żeby była ona w miarę praktyczna oraz uniwersalna.

sporty zimowe

Autor: Goldwin

Kurtki w zależności od pory roku i osoby która je nosi będą miały różne ocieplenie. Na zimę niezbędne będzie zastosowanie grubej warstwy ocieplającej, która będzie chronić przed chłodem, w niejednym przypadku wykorzystywane są także specjalne tkaniny odporne na wiatr i wilgoć.

Jeszcze większe możliwości ma kurtka narciarska (sprawdź na stronie), z racji tego że jest ona przeznaczona do uprawiania narciarstwa, to poza zapewnieniem ochrony przed atmosferycznymi warunkami powinna również być odpowiednio wytrzymała – w końcu zapewne nie raz jej właściciel upadnie i przejedzie parę metrów po stoku. Kurtki do codziennego chodzenia nie muszą być tak solidne, a raczej eleganckie, przy nich często wykorzystywanym materiałem do wypełnienia jest puch. Z kolei kurtki przejściowe nie mają tak dużej grubości, choć z racji tego, że używane one będą przy różnej pogodzie, to pożądane jest aby miały odporny na wodę materiał. To z kolei jest konieczne, jeżeli chodzi o kurtki dziecięce wiosenne, w związku z tym że maluchy najczęściej nie chodzą z parasolem, to takie kurtki powinny mieć co najmniej nieprzemakalny kaptur.