Jakiego rodzaju substancje powinien posiadać dobry krem na zmarszczki?

Gdy skóra staje się przesuszona i mało jędrna, zaczynają pokazywać się pierwsze znaki starzenia – zmarszczki. Można spłycić je z pomocą specjalnych kremów. Jaki musi być krem przeciwzmarszczkowy?

krem

Autor: barrabarra
Źródło: http://www.sxc.hu

Kobiety nierzadko pytają w sklepie: jaki będzie dobry (zobacz dobry dentysta Wroclaw) krem na zmarszczki? – krem, który jest dobry na zmarszki. W doborze kosmetyków należy kierować się kilkoma istotnymi aspektami. Cena nie zawsze jest najistotniejsza – fakt, że krem jest drogi nie oznacza, że jest skuteczny. Najważniejsze jest dokładne czytanie składu kosmetyku. Krem przeciw zmarszczkom musi posiadać substancje nawilżające. (odkryj więcej tutaj) To sucha skóra jest powodem do powstawania nieestetycznych wgłębień. Jedną z najbardziej skutecznych substancji nawadniających jest mocznik. Warto również szukać w składzie ceramidów, które nie doprowadzają do wyparowania wody ze skóry. Wraz z upływem lat ich ilość w skórze się zmniejsza.

Za pojawianie się zmarszczek odpowiedzialne są także wolne rodniki, więc dobry krem na zmarszczki powinien mieć antyoksydanty, jakie efektywnie je zwalczają – znajdź dobry krem na zmarszki. Jednym z najlepszych antyoksydantów jest witamina C, dodatkowo wybielająca przebarwienia. Nierzadko kosmetyki mają również koenzym Q10 oraz likopen. Kosmetyk na noc powinien posiadać w składzie retinol, a więc witaminę A. Przejawia ona najsilniejsze działanie przeciwko zmarszczkom – skutecznie je spłyca. Skóra jest jędrniejsza, nawilżona i grubsza.

Na przesuszenie skóry ma wpływ mnóstwo czynników: zła dieta, nerwy, nieodpowiednia pielęgnacja czy klimatyzacja. Żeby zapobiegać powstawaniu zmarszczek, odpowiednią pielęgnację należy podjąć o wiele wcześniej, nawet po 20. roku życia.