Jedziemy pod namiot

Stając przed wyborem namiotu łatwo zgubić się w zalewie ofert a także reklam rozmaitych wytwórców.
Na pierwszy rzut oka, oprócz ceny, namioty nie różnią się znacznie między sobą.

kaplice

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.
Na co zwrócić uwagę w czasie zakupu? Jaki namiot nabyć? Wszystko zależy od naszych potrzeb – w jaki teren się wybieramy, w jak wiele osób jedziemy, czy namiot będziemy nosić w plecaku czy też przewozić czterokołowcem, jaka będzie przewidywana aura a także pora roku, czy mamy limit ekwipunku w samolocie. Stąd tak ciężko określić jeden uniwersalny namiot, jaki można by w ciemno polecić każdemu wagabundzie. Kojarzycie oznakowanie pola namiotowego na planach i znakach drogowych? Charakterystyczny trójkątny kształt nie wziął się znikąd. Paręnaście lat wstecz standardem namiotu była dokładnie konstrukcja trójkątna, gdzie między tyczkami rozkładano poziomą belkę oraz narzucano na nią płachtę. Taka konstrukcja, chociaż prosta oraz prędka w rozkładaniu, nie gwarantowała ani odporności na silne dmuchnięcia wiatru, ani należytej wentylacji. Mało tego Stelaż znajdował się w samym środku wejścia do namiotu. Z biegiem lat producenci wprowadzili dwa nowe rodzaje konstrukcji, jakie znajdziemy współcześnie w sklepowych ofertach.
namioty coleman

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław, panorama

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Namioty tunelowe są to przeważnie namioty (www.skalnik.pl/namioty-turystyczne.html) luksusowe. Zapewniają ogromną ilość powierzchni w sypialni oraz w przedsionkach. Duże znaczenie ma też równa wielkość namiotu na całej rozciągłości alkowy, przez co namioty – zapraszamy serdecznie – Coleman są przestronne. Dla tej samej wysokości namiotu, opcja tunelowa będzie miała ogromniejszą objętość niż namiot igloo.

Igloo namioty, jak nazwa wskazuje, kształtem przypominają igloo bądź piramidę. Porównania owe nie są bezprzyczynowe – półkolista budowa gwarantuje maksymalną trwałość i świetnie zachowuje się na wietrze.