Kiedy trzeba zmienić opony zimowe na opony letnie?

Wszelki kierowca, jaki korzysta z opon sezonowych musi pomnieć o zmianie opon letnich na zimowe czy też na odwrót. To niezwykle ważkie, aby zawsze jeździć na dobrych oponach.

Zimą jedziemy na oponach zimowych, jakie mają lepszą i większą przyczepność, dzięki czemu nawet w trudnych warunkach, na przykład w czasie jazdy na śliskich drogach, kierowca nie zaprzepaszcza panowania nad wozem i zdoła bez trudu wyhamować w każdej chwili. Z kolei w ciepłe pory roku możemy bez nerwów jechać na oponach letnich, bowiem brak śniegu oraz lodu sprawia, że ulice są bezpieczniejsze dla kierowców.

A kiedy przychodzi termin na zmianę opon? Bez wątpienia nie ma jakiegoś zbiorowego czasu, w jakim każdy z nas co roku zmienia opony (więcej na ). Pewno najistotniejszym składnikiem jest monitorowanie bieżącej pogody. Jeśli w środku grudnia świeci słońce oraz nie widać żadnych opadów śniegu lub deszczu to bezsprzecznie można się jeszcze wstrzymać ze zmianą opon. W rzeczy samej każdy kierowca powinien być przygotowany na każdą ewentualność, również tą, że kolejnego dnia może spaść pół metra śniegu.

Niniejszy tekst omawia naprawdę ważne kwestie, jednak przeczytaj poza tym te informacje (https://sklep.techkar.pl/produkty/czesci-i-akcesoria-do-myjek/osprzet,2,3528) – z pewnością będziesz zdania, że są godne uwagi.

Jednakowo jest w wypadku zmiany opon zimowych na opony letnie. Jeżeli wyraźnie zimę mamy już za pasem, ujemne temperatury już jakiś czas temu przestały obowiązywać, dnie oraz noce robią się coraz cieplejsze to może być intensywny sygnał, że zima już ustąpiła.

Opona, felga

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Oczywiście nie wypada pochopnie zmieniać opony zimowe na letnie tylko z tej przyczyny, że zaobserwowaliśmy jeden dzień nadzwyczaj ładnej pogody.

W tym miejscu znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (https://www.motolegend.pl/uchwyty-tablicy).

Wypada pamiętać o tym, że zima i wiosna lubią płatać figle i nawet jeśli przez dłuższy czas trwa śliczna pogoda, to zdoła się ona bardzo śmigle przekształcić. Należałoby więc obserwować prognozy długoterminowe dla kierowców, które pozwolą na odpowiednie zorientowanie się co w trawie piszczy.

A gdzie kupować odpowiednie opony sezonowe? Naturalnie w renomowanych salonach samochodowych. Przez wejście do wyszukiwarki internetowej „opony Poznań” (źródło) możesz ich odnaleźć niesłychanie niemało. Pamiętaj również o tym, żeby opony dobierać odpowiednio do marki Twojego wozu.