Kłodzkie uzdrowisko Polanica wokół której roztacza się mnóstwo zieleni to jedno z najbardziej urokliwych zakątków Sudetów

Cisza, łagodny klimat, bujna roślinność, ukwiecone klomby, fontanny i piękne widoki. Czasem chcemy oddechu od spraw codziennych. Od pędu, zgiełku i stresu. Kraina geograficzna położona w Sudetach Wschodnich to tereny, które należy odwiedzić choćby z uwagi na świetne warunki klimatyczne.

Z kolei do Polanicy Zdroju przyjechać po zdrowie i po poprawę urody. W Polanicy można powrócić do zdrowia oraz nabrać nowej energii do zycia . W pijalni Wód Mineralnych, napić się zdrowej wody ze źródła Staropolanka, która posiada ponad wiekową tradycję wydobycia.

ruszajwpolske.pl/kwatery/kotlina_klodzka/polanica_zdroj/3668,index.html

Autor: Ian Petersen
Źródło: http://www.flickr.com

Swoją renomę woda zawdzięcza wielości znajdujących się w niej składników mineralnych jak wapń, potas, żelazo czy magnez. Dzięki tym składnikom, Wielka Pieniawa znakomicie wpływa na działanie całego organizmu, pomaga głównie leczyć przypadłości przemiany materii.

Bardzo nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, by przeczytać ten artykuł. Jeżeli masz chęć na więcej, to kliknij link legalizacja pracy i przejdź do kolejnej strony.

W uzdrowisku polanickim można leczyć ponadto choroby sercowe, krążeniowe oraz zaburzenia narządów ruchu. Doskonale zadbany park zdrojowy, z rezerwatem rododendronów kwitnących od maja do czerwca, stanowi ulubione miejsce spacerowe kuracjuszy i turystów. uzdrowisko w Polanicy – sprawdź – posiada sporej ilości miejsca do wycieczek pieszych oraz sporo tras rowerowych. Jednym z najchętniej uczęszczanych tras spacerowiczów i tras rowerowych jest Park Leśny, będący swoistym przedłużeniem obszernego Parku Zdrojowego.

Kłodzkie uzdrowisko w Polanicy, w swojej propozycji wypoczynkowej ma nie tylko szeroki wachlarz zestawów rehabilitacyjnych połączonych z leczeniem przy udziale wody mineralnej. Zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie pijalni Wód Mineralnych domy wypoczynkowe uzdrowisko w Polanicy oferuje pobyty lecznicze, zdrowotne i noclegowe z bogatą ofertą zabiegów SPA. Zabiegi SPA stworzone z myślą zarówno o kobietach jak i o mężczyznach, którzy poszukują propozycji odpoczynku połączonego z odnową biologiczną. uzdrowisko w Polanicy jest interesująca zarówno latem jak i zimą. Porą zimową może stanowić rewelacyjną bazą noclegową dla zapaleńców białego szaleństwa. Dojazd do centrów sportów zimowych wynosi – 20 min. do Zieleńca i 40 min. do Czarnej Góry.