Kochacie sport i zastanawiacie się, w jakim miejscu można w naszym państwie spędzić czas aktywnie – przeczytajcie, co proponują miejscowości

W Polsce mocno popularny stał się sport. Polacy uwielbiają spędzać czas aktywnie – latem jeżdżą na koniach i na rowerach, pływają motorówkami lub na windserwingu, w czasie zimy jeżdżą na snowboardzie i skuterach, a całorocznie – bez względu na pogodę – oddają się bieganiu. Można wprost powiedzieć, że Polska uwielbia sport.

W ostatnim okresie niezwykle przyciągającymi obywateli Polski dyscyplinami były te z użyciem deski. I zimą, i latem. Wśród młodych ludzi snowboard stał się częściej wybierany aniżeli narty. Zagarnął ogromne grono amatorów. W czasie zimy mieli śnieg i mieli szansę radować się każdym dniem połączonym z deską. Gorzej było, kiedy nastawało lato i po śniegu nie było śladu. Stąd został wymyślony inny sport (polecamy dla alpinistów przyrządy asekuracyjne) – wakeboard, czyli sport polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce (oczywiście trzymając się liny ciągniętej poprzez łódź). W jednej chwili zimowy sport dostał swoją letnią odmianę. I ponownie masa ludzi popędziła, by go zakosztować. W którym miejscu w Polsce można się go nauczyć?

wakeboarding

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli szukacie właściwego miejsca, szybkim sposobem okaże się skorzystanie z Sieci internetowej. Starczy zasiąść przed sprzętem komputerowym, wprowadzić odpowiednią frazę i gotowe! Sieć podpowie kilka miejscowości, z których warto wybrać Januszkowice posiadające piękne jezioro, idealne dla tego typu sportu. Recz oczywista można od razu wstukać ‘wakeboard januszkowice’ i przejrzeć strony www, które się pojawiają na ekranie. Znajdują się tam ośrodki, oferujące lekcje dla początkujących, a dla tych, już sprawnie sobie radzących – karnety. Słowo ‘wakeboard januszkowice’ pokaże również filmiki (szczególnie ciekawe może to stać się dla debiutantów – ujrzą, jakie cuda można wykonywać na desce z liną podpiętą do motorówki).

Jeśli więc jesteście amatorami desek, nie martwcie się – dziś w RP możecie cieszyć się nimi i zimą, i latem. Macie szansę aktywnie spędzać swoje chwile na wypadach urlopowych i weekendowych. A nade wszystko czerpać z tego potężną radość.