Konserwacja auta – pasty, lakiery – w jaki sposób robić to właściwie?

Nowiutki samochód odjeżdżający wprost z salonu dealera, jest godny podziwu, lśniący i bez skazy. Niestety, w podczas użytkowania samochodu, zawsze na jego karoserii pokażą się drobne niedoskonałości. Staje się tak dlatego, że lakier naszego pojazdu w czasie użytkowania jest poddawany stałej obróbce ściernej, której z reguły żadnym sposobem nie jesteśmy w stanie zapobiec.

czerwony samochód marki ford

Autor: vivek jena
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze lakiery nie należą do najbardziej trwałych, a zwłaszcza, jeśli chodzi o lakiery metaliczne. Należy więc używać regularnie odpowiednie kosmetyki samochodowe, aby wygląd naszego wozu stale był doskonały. Do odpowiednich kosmetyków zalicza się m.in pasty polerskie do lakieru. Rysy na lakierze wynikną podczas wielu sytuacji, nawet nader niewinnie wyglądających. Nawet bez uczestnictwa osób są tworzone defekty, czego przykładem są delikatne ryski i otworki uczynione odrobinami wyskakującymi spod kół auta w czasie jazdy. Myjąc auto na samoczynnej myjni, wystawiamy lakier na skazy, podobnie jak umieszczając pojazd pod gołym niebem w czasie gradu. Właściwe pasty polerskie, bardzo często nazywane są regeneratorów lakieru. Namawiamy do poczytania – wosk do samochodu.

opona samochodowa

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej skuteczne pasty polerskie mieszczą w swoim zestawie łagodne mleczko, pigmenty barwiące, czy też parafinę do pielęgnacji lakieru. Jeśli wybieramy koloryzowaną pastę polerską musimy dopasować ją do odcienia naszego lakieru samochodowego.

Zebraliśmy tutaj istotne informacje, więc jeżeli masz chęć dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tutaj naszych witryn.

Siedziska w aucie, głównie siedzisko kierowcy narażony jest na zniszczenie powiązane z wielokrotnym wsiadaniem i wysiadaniem a co za tym idzie trwałym tarciem ubiorem o skórę samochodową. Takie zniszczenie jest normalną sprawą i demonstruje się tym, że skóra na siedzisku staje się przesuszona również wypłowiała. Często widać na niej zagięcia i subtelne zniszczenia, szczególnie w sąsiedztwie punktów zszycia. Sklepy proponują szeroki wachlarz środków do pielęgnacji, i czyszczenia tapicerki skórzanej, jakich systematyczne aplikowanie uczyni, że skóra w pojeździe będzie bardzo długo wyglądała jak nowa, oraz pozwoli na przedłużenie jej używalności. Więcej o podobnych produktach – link.