Kontakt z koniem niezwykle mocno wpływa na wszystkie nasze zmysły

Konna turystyka miała swój początek w Polsce w latach 90. XX wieku. Dzisiaj rozwija się nader mocno. Prócz krótkich dróg do przejażdżek dookoła malowniczych turystycznych miejscowości, są obecnie w naszym kraju niezwykle atrakcyjne szlaki jeździeckie.

apteczka czerwona
Kto chce zacząć flirt z jeżdżeniem konno lub połknął już jeździeckiego bakcyla, z całą pewnością musi zorganizować sobie wakacje w siodle.
kursy
To, że kochamy konie nie okazuje się niczym nowym. To, iż kontakt z tymi zwierzętami jest dla nas najwspanialszą formą spędzania czasu, nie dziwi także. Przykładem zbawczego wpływu konia na organizm ludzki jest na przykład hipoterapia, tak bardzo często stosowana w naszym kraju. Kuracja opierająca się na kontakcie z koniem, często stosowana jest przy zaburzeniach w sferze psychicznej albo intymnej, polega na prowokowaniu jak najgłębszego kontaktu między koniem a człowiekiem. Formą intensywniej wymagającą od pacjenta jest terapia ruchem konia, gdy siedząca na zwierzęciu osoba nie robi żadnych ćwiczeń, a jedynie poddaje się jego aktywności.

Wakacje w siodle okazują się więc jedynie kontynuacją chęci kontaktu z końmi – ciekawe wakacje w siodle (ciekawe wakacje w siodle). W naszym kraju o każdej porze roku można po być z koniem. Szkółka jeździecka, to elementarz w pracy z konikiem i również nauka jazdy na koniu – pełna oferta na patataj.com (pełna oferta na patataj.com)lsce odnaleźć możemy wiele takich szkółek.

Gdy wybieramy się w każdym razie na konne wakacje trzeba wybrać właściwą stadninę, której usytuowanie i swoistość będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Są tacy, którzy wolą jeździć konno ścieżkami leśnymi, drudzy nad Morzem. Pod okiem profesjonalnych instruktorów, w niezwykłej bliskości natury, możemy spędzić niezapomniane wakacje na koniu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*