Lato coraz bliżej, czyli tego sezonie spędzamy je w górach

Nim się obejrzymy, a przyjdą letnie dni. Także z nimi okres wyczekiwanego wypoczynku, na który wielu z nas z wielkim utęsknieniem czeka. W letni czas większość osób decyduje się na wyjazd Nad Bałtyk. W tym roku można mimo wszystko zrobić wyjątek i zdecydować się na wczasy w górach.

spacer w górach

Autor: Connie Lu
Źródło: http://www.flickr.com
Polska oferuje wiele sposobności tym, osobom, które zdecydowały się przeżyć w tym roku wczasy w górach. Najczęściej uwzględniane są oczywiście Tatry, to najwyższe góry w Polsce, a tym samym jedynymi, jakie charakteryzują się rzeźbą o charakterze alpejskim – Szostaki. Decydując się na Tatry, najczęściej wybieramy nocleg w Zakopanem – miasto położone u podnóża Tatr. Z każdego jego zakątka możesz oglądać z zamiłowaniem efektowne widoki.

Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to chcielibyśmy skierować Twoja uwagę na fakt, że pod kolejnym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie (hotelaqua.pl/restauracja/restauracja-aquarella).

Na terenie Tatr wytycznych jest mnóstwo szlaków dla turystów, których poziom trudności jest niezwykle zróżnicowany. Poprzez to każdy turysta ma możliwość znaleźć wycieczkę dopasowaną dla siebie i swych możliwości. Większość podróżników zaczyna swoją przygodę z Tatrami uwzględniając doliny reglowe. Tą najbardziej znaną pośród nich będzie Dolina Kościeliska, przez którą wędrówka nie jest zbyt wymagająca. Tatry to jednak nie jedyne góry, które w naszym kraju zasługują na uwagę.

wczasy w górach

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno warto udać się w Pieniny. To jedne z piękniejszych polskich gór, które zachwycają przede wszystkim nadzwyczajnym Przełomem Dunajca. Podróżując po Pieninach, bezsprzecznie trzeba wspiąć się na Trzy Korony. Polecana przez większość jest wycieczka stanowiąca połączenie wejścia na wspomniane przed chwilą trzy Korony a także Sokolicę. Na szczycie wspominanej drugiej góry wznosi się bardzo stara, a zarazem bardzo popularna polska sosna. Niebywałe jest to, że tak doskonale radzi sobie w niesprzyjających warunkach. Następnym regionem naszego kraju zasługującym na uwagę będzie Beskid Sądecki. To góry idealne dla początkujących turystów, którzy nie posiadają dużych umiejętności, a także nie posiadają idealnej kondycji – strona internetowa tutaj. Z drugiej strony dajmy tu przykład innego obszaru Lackowa to teren górzysty z wyższej strefy – wdrapania się na nią wymaga sporej kondycji. Wszystko to przez aspekt dużego kąta nachylenia, który powoduje, iż wędrówka staje się niezwykle wymagająca.