Lekarze podkreślają, iż pływanie będzie bardzo zdrowe i zalecają, żeby dzieci jak najprędzej uczyły się pływać.

Trzeba przyznać, iż niemowlęta, które zaraz po urodzeniu trafiają do wody posiadają jeszcze naturalny odruch pływania, który będą w stanie dobrze wykorzystywać. Później taki odruch trochę zanika, jeżeli nie jest podtrzymywany odpowiednimi metodami nauki pływania.
Zatem zdaje się, że nauka pływania dla niemowląt bywa niezwykle interesująca i dobrą opcją przedstawianą rodzicom niemowląt, jaką na pewno trzeba na spokojnie rozważyć.

koń

Autor: smerikal
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie niektórzy rodzice powinny z niedowierzaniem reagować na oferty nauki pływania dla niemowląt i trudno jest im się dziwić, jednakże jeżeli jedynie pochylą się oni dłużej nad tą problematyką, to na pewno stwierdzą, iż warto uczyć sztuki pływania już w czasie niemowlęctwa. Trzeba zaakcentować, iż wiele dzieci w czasie niemowlęctwa nie boi się wody i ochoczo w niej przebywa, zatem zdaje się, iż należy takie zjawisko wykorzystać z pożytkiem dla ich zdrowia. Naturalnie nie trzeba nadwyrężać swoich dzieci maluchów i mając dziecko, które jednakże boi się wody, najlepiej pozostaje nieco poczekać z nauką pływania.
Sama nauka pływania dla niemowląt prowadzona jest poprzez niezmiernie doświadczonych instruktorów i niewątpliwie potrafi odbywać się przy obecności jednego z rodziców, który będzie pomagał dziecku w opanowaniu nauki pływania. Posiadając właściwe przygotowanie rodzice zostaną mogli też osobiście nauczyć pływać swoje dziecko, co w pewnych sytuacjach zdaje się być doskonałym wyjściem. Dobór określonego sposobu na naukę pływania pozostaje zależał od stopnia rozwoju niemowlęcia i jego umiejętności nawiązywania kontaktu z otoczeniem.
Zdaje się jednakże, że skutecznie przeprowadzona nauka pływania zdoła bardzo pomóc dziecku w osiąganiu jeszcze wyższego stopnia rozwoju.

Z czasami będzie ono mogło pływać znacznie mocniej sami, a po osiągnięciu stosownej świadomości pływać wraz ze swym starszym rodzeństwem. Zdarza się nawet, że najlepsi sportowcy czasami wspominają opowieści swoich rodziców o takim, w jaki sposób byli uczeni pływania od okresu niemowlęctwa, co pozwoliło im na osiągnięcie niezmiernie wysokiego stopnia oswojenia się z wodą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*