Małżeństwo się nie sprawdza? Adwokat będzie mógł pomóc załatwić kwestie formalne

Niestety, nie każde związki małżeńskie są korzystne. Wiele par, które kiedyś zdecydowały się stanąć na ślubnym kobiercu jest zdania, że z czasem ich uczucie zanikło. Nieporozumienia, brak uczucia, utrata bliskości – wszystko to sprawia, że małżeństwo staje się coraz większym kłopotem. Dla ogromnej ilości osób w takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być rozwód.

sąd

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwody spotykane są w Polsce ostatnimi czasy naprawdę często. Coraz częściej też sądy zajmujące się sprawami rodzinnymi mają na wokandzie właśnie rozwody. Ludzie rozchodzą się z naprawdę różnych powodów. Prowadzone statystyki pokazują jednak, że dość często przyczyną jest tak naprawdę zdrada małżeńska. Wiele par twierdzi również, że ich uczucie po prostu się wypaliło, a oni nie chcą tkwić w związku bez uczuć. W efekcie wolą więc nastawić się na rozwód. W momencie gdy para jest pogodzona co do tego, że chce się rozstać i nie ma konfliktu na tle dzielenia majątku czy opieki nad małoletnimi dziećmi pomoc specjalisty nie będzie niezbędna. Kiedy jednak zjawiają się jakieś problemy, adwokat okazuje się być dobrym rozwiązaniem.

Porównaj: przyznanie władzy rodzicielskiej

adwokat

Autor: Sally T. Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Adwokat, który zajmuje się rozwodami to fachowiec prawa rodzinnego. Musi on odznaczać się ogromną cierpliwością bowiem sprawy takie jak rozwód należą często do tych bardzo emocjonujących. Emocje sięgają zenitu zwłaszcza wtedy, gdy para, która się rozwodzi nie może dojść do porozumienia w kwestii opieki nad niepełnoletnimi dziećmi. Tak samo dzieje się także wówczas, gdy w grę wchodzi podzielenie niemałego majątku. Generalnie im potężniejszy majątek, tym zwiększone trudności w czasie jego podziału. Adwokat nie tylko reprezentuje małżonków w sądzie, ale też pomaga w sporządzeniu niezbędnych pism procesowych. Decydując się na usługi adwokata, trzeba wiedzieć, że nie jest to specjalista, którego usługi są tanie. Im bardziej odpowiedni adwokat, tym rzecz jasna więcej trzeba płacić za jego pomoc. W przypadku podzielenia opieki nad dziećmi czy podziału majątku inwestycja ta się pomimo wszystko jest opłacalna. Adwokat, który nie bardzo zna się na takich właśnie tokach postępowania może bowiem sprawić, że prowadzona przez niego sprawa okaże się negatywny koniec. Dlatego warto prawidłowo takie osoby dobierać. Warto wspomóc się Internetem i zobaczyć opinie na temat wybranych adwokatów w sieci.

Doczytaj –