Miejsca, które trzeba odwiedzić. Dlaczego warto pojechać na Podhale?

Wiele osób chcąc wybrać się w górskie tereny często decyduje się na wycieczkę do Zakopanego. Przez swoją popularność miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez przyjezdnych. Niestety to oblężenie nie pomaga w wypoczywaniu oraz poznawaniu okolicy. A musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż całe Podhale jest warte poznania bliżej. Gdzie najlepiej się zatrzymać i co warto zwiedzić będąc w tych okolicach?

Najpierw warto zatroszczyć się o miejsce, w jakim można przenocować. Jak chodzi o tanie noclegi Nowy Targ jak np. super tanie noclegi w centrum nowego targu okaże się doskonałą bazą wypadową.

Zazwyczaj o sprawach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na podstawie recenzji. Może tak będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury (https://www.saleweselne.com/komorniki/) podobnego artykułu.

Jest duży i na pewno znajdziemy tam wiele hoteli oraz pensjonatów. Kiedy już tym się zajmiemy trzeba zaplanować gdzie wybierzemy się i co chcemy zobaczyć. Oto kilka propozycji. Warto rozpocząć od samego Nowego Targu, gdzie możemy podziwiać jeden z pięciu zrobionych z drewna gotyckich kościołów należących do Szlaku Architektury Drewnianej. Pozostałe zobaczymy w miejscowościach Łopusznej, Harklowej, Dębnie Podhalańskim jak również Grywałdzie. Są to kościoły jedyne w swym rodzaje, jakich nie można przeoczyć będąc na Podhalu. Są to bowiem jego jedne z najbardziej rozpoznawalnych zabytków.

Ludźmierz jest również miejscem, którego nie możemy pominąć. Postawione tam Sanktuarium Matki Boskiej jest takim religijnym centrum Podhala. Warto obejrzeć figurę Matki Boskiej, która jest niesamowicie stara gdyż została zrobiona około 1400 roku. Sama miejscowość to najstarsza wioska na Podhalu.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

Następną ciekawą wioską jest Chochołów. Leży blisko Zakopanego, a niemal w całości jest zabudowana pięknymi góralskimi chałupami. To jakby żywy skansen pełen reliktów przeszłości. Zgodnie z tradycją raz w roku mieszkańcy czyszczą własne domy niemal do białości. W centralnej części tej miejscowości znajduje się warty obejrzenia kościół murowany, zbudowany w latach 70 tych dziewiętnastego wieku.

Po takim oglądaniu ciekawych miejsc warto udać się na dłuższy odpoczynek, na przykład w góry obok Nowego Targu albo wrócić do pensjonatu np. tutaj . Znajdziemy tam dużą ilość szlaków turystycznych jak i wyciągów. Dla ludzi pragnących się całkiem odprężyć są także gorące źródła. Dla tych natomiast, którzy chcieliby w spokoju posiedzieć oraz napawać się okolicą wręcz idealny będzie piękny widok na Tatry. Czego więcej potrzeba po intensywnym dniu. Kubek kawy i zapierający dech w piersiach widok będą wręcz wymarzonym zakończeniem mile spędzonego czasu.