Musisz przeprowadzić analizę na obecność pasożytów? Sprawdź, czy można je zrobić w twoim rejonie!

W naszym kraju zakażenie pasożytami niezmiennie jest poważnym problemem i ma miejsce nad wyraz często. Najczęściej jest ono spowodowane niewystarczającą higieną, zanikiem nawyku czyszczenia rąk przed jedzeniem oraz po skorzystaniu z łazienki, jak również nieprzestrzeganiem mycia owoców i warzyw. Zakażenie pasożytami może być spowodowane również zjadaniem surowego mięsa lub ryb.

praca nad próbkami biologicznymi

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Źródło: http://www.flickr.com
Pasożyty powodują złe samopoczucie

Uznaje się, że pasożyty pokarmowe nie wyrządzają większej krzywdy osobom zdrowym, jednak potrafią one powodować niemiłe dolegliwości wpływające na osłabienie komfortu życia. W zależności od rodzaju pasożyta, którym zostało się zarażonym, występują różnorodne, uporczywe objawy. W wypadku owsików wspomnianym objawem jest świąd, bóle brzucha, anemia, czasem owsiki powodują także zapalenie dróg rodnych i moczowych. U osób borykających się z glistą ludzką mogą występować: bezsenność, rozdrażnienie, normalne są także choroby oskrzelowe, wymioty i biegunka. W sytuacji, kiedy podejrzewa się, że słabe samopoczucie może być powodowane obecnością pasożytów w organizmie, warto udać się do laboratorium oraz zrobić stosowne badanie – link do strony -.

Jak wykonuje się takie badanie?

Badanie >>> badanie maszyn na zakażenie pasożytami przeprowadza się z kału. Pomaga ono wykrywać zarówno obecność samych pasożytów, jak również ich jaj. Aby przeprowadzić tego typu badanie, należy nabyć w aptece specjalny pojemnik do przenoszenia materiału, a później umieścić wewnątrz cząstkę kału. Materiał powinien być pobierany z czystego naczynia bądź papieru toaletowego, nie wolno pobierać próbki z sedesu, ponieważ woda i detergenty obecne w sedesie potrafią zafałszować wyniki. Próbkę kału należy szybko dostarczyć do laboratorium analitycznego, a jeśli nie ma takiej możliwości, trzeba przechować ją w warunkach chłodniczych. W większości przypadków rekomenduje się powtórzenie badania w odstępstwie kilku dni, ponieważ jedno badanie nie gwarantuje 100% pewności.

Takie badanie wykonasz w swoim mieście

Badanie na obecność pasożytów w kale można zlecić w laboratorium analitycznym w każdym mieście. Jeżeli mieszkańców województwa dolnośląskiego interesuje badanie na pasożyty wrocław (warto kliknąć) okaże się optymalnym miejscem, aby oddać materiał do zbadania. Przed wykonaniem badania dobrze jest wejść na witrynę internetową wybranego laboratorium i zaznajomić się ze wskazówkami tyczącymi pobierania próbek i metodami ich przechowywania. Dzięki temu można lepiej przygotować się do analizy, jak też oswoić się z procesem badania.