Na co zwracać uwagę kupując używany samochód?|O czym powinniśmy wiedzieć podczas zakupu używanego samochodu?

Używane samochody są kupowane przez bardzo wiele osób, a równocześnie jest ich stosunkowo sporo w naszym kraju. Bardzo wiele z nich ma znacznie ponad 10 lat, a ich stan techniczny niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Warto jest dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, żeby dobrać najlepszy samochód z drugiej ręki.

auta na sprzedaż

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Stan bardzo wielu samochodów oferowanych z drugiej ręki wielokrotnie nie jest najlepszy. Oznak zużycia może być bardzo wiele, aczkolwiek niejednokrotnie ludzie, którzy nie mają stosownej wiedzy motoryzacji, mogą nie poznać najważniejszych wad samochodu. Niekiedy są one niezwykle problematyczne do zauważanie, niejednokrotnie także posiadacz pojazdu stara się skryć defekty przed swoimi potencjalnymi klientami. Żeby je wszystkie wyłapać, powinniśmy wziąć pojazd na podnośnik i obejrzeć go również od spodu. Równocześnie praktyka pokazuje, że nawet podczas samodzielnych oględzin można przekonać się, czy samochód może być stosowany do jazdy oraz czy będzie w przyszłości bezpieczny. W przypadku wielu aut nie opłaca się nawet tracić oszczędności na przegląd, nie wspominając nawet o finalnym zakupie pojazdu. Opłaca się zobaczyć więcej kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę jest w głównej mierze silnik. Właściciele niezwykle często ukrywają na wszelkie sposoby wycieki oleju, nabłyszczając i myjąc precyzyjnie silnik. Sprawdzając ten element powinniśmy przekonać się, czy jest on zupełnie suchy, a nawet naturalnie zakurzony. Dzięki temu będziemy całkowicie pewni, że właściciel nic przed nami nie ukrywa. Samochód nie może mieć problemów z rozruchem. Wątpliwości mogą pojawić się w przypadku, gdy ujawnią się drgania albo stukania pod maską.

wybór auta

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Czasem wystarczy dokładne sprawdzenie koloru najważniejszych części nadwozia, żeby mieć pewność, czy akumulatory żelowe warszawa jest bezwypadkowy. Za sprawą różnic w strukturze powłoki lakierniczej przekonamy się, które części kupowanego pojazdu były naprawiane. Nasze wątpliwości mogą wzbudzić różnego typu zacieki farby. Pod samochodem natomiast wątpliwości powinny wzbudzać różnego rodzaju niefabryczne spawy i łączenia. Jeżeli więc bardzo dokładnie obejrzymy samochód, będziemy mieć znacznie większą pewność, iż w ostateczności dokonamy dobrego zakupu, jakiego nie będziemy żałować przez wiele lat.