Na pewno znasz nasze góry

Cudze chwalicie swojego nie znacie – mawia polskie powiedzenie, a odnosi się do zachwalania obcych, często dalekich krajów bez poznania własnego podwórka, czyli swojego kraju. Tak istotnie jesteśmy w stanie zdefiniować niektórych ludzi, którzy objechali prawie cały świat, a nie mają pojęcia, w którym miejscu znajdują się nasze polskie piękne zakątki. Ktoś był w Alpach, a nie zna Sudetów? Zdarza się. Nigdy nie jest jednakowoż za późno, więc można nadrobić te zaległości i wybrać się do pięknie położonego polskiego kurortu – Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba usytuowana jest w dolinie rzeki Kamiennej a także jej dopływów (Szklarki oraz Kamieńczyka), na wysokości 440-886 metrów n.p.m. Od południa nad miastem widoczna jest Szrenica (jej wysokość wynosi 1362 m n.p.m.), tymczasem od północy możemy zaobserwować Góry Izerskie i Czarna Góra. Miejscowość weszła w skład Polski po II Wojnie Światowej. W 1945 roku nosiła nazwę Pisarzewiec. Ówcześni mieszkańcy narodowości niemieckiej zostali wysiedleni do Niemiec. W 1959 Szklarska Poręba dostała prawa miejskie.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Szklarska Poręba to najbardziej pokaźna stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku, rozpoznawalna i wysoko oceniana była już w połowie dziewiętnastego wieku. Warunki klimatyczne panujące w tej miejscowości porównuje się często do tych warunków, jakie panują w miejscowościach alpejskich, które są położone naprawdę wysoko – na wysokości nawet 2000 metrów n.p.m. Korzystają z tego sportowcy, którzy dość często trenują w Szklarska Poręba, organizują tu również obozy kondycyjne.

Miasto z racji swoich walorów, wybitnego ukształtowania terenu i klimatu zapewnia dużą bazę hotelową. Apartamenty Szklarska Poręba są oferowane w wielkiej ilości, chociaż w szczycie sezonu zimowego należy starać się o wcześniejszą rezerwację, ponieważ zainteresowanie jest naprawdę olbrzymie. Identycznie przedstawia się sprawa ze szklarska poręba hotel spa.

Te bardziej elitarne ośrodki doświadczają prawdziwego najazdu turystów. Hoteli w Szklarskiej jest na całe szczęście naprawdę sporo, a baza noclegowa stoi na wysokim poziomie, więc raczej każdy zainteresowany znajdzie w Szklarskiej miejsce na udany wypoczynek. Wokresie zimowym, identycznie jak w pobliskim Karpacz, wielką radość odnajdą tu narciarze, na których czekają ośnieżone trasy, jak i pasjonacizwolennicy nart biegowych – przygotowanych jest wiele tras, jakie odznaczają się wielką jakością. Polecamy też noclegi Szklarska Poręba.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (https://www.spijtanio.eu/noclegi-krynica-morska), która także Cię zaciekawi. Znajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tu problematyce.

Zamiast więc po raz kolejny lecieć do innego kraju spróbuj spędzić urlop w polskich górach, na przykład w Szklarskiej Porębie. Naprawdę warto!