Na wakacje wyłącznie samolotem

Na wakacje najlepiej wybrać się samolotem. Jest to absolutnie najszybszy, najwygodniejszy, najbezpieczniejszy i najtańszy środek transportu. Oczywiście, są ludzie nie uznający latania, tacy których nigdy nie da się przekonać żadnym sposobem do podróżowania w powietrzu.

samolot

Autor: Hyougushi

Mówią oni, że latanie jest mało bezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety w wielu mediach mówi się głośno o katastrofach samolotów, a nikt nie trąbi na prawo i lewo o tym jak wiele jest kolizji aut (sprawdź nieco więcej). Kiedy porównamy wartości widać jasno, że to podróże autami są dużo bardziej ryzykowne.

Oczywiście są także dużo droższe. Aktualne ceny benzyny nie pozwalają na dojechanie na wakacje za mniej niż około siedemset złotych, nawet gdy udajemy się zaledwie nad nasze morze. Tanie bilety lotnicze możemy kupić już za sto – dwieście złotych, zwłaszcza gdy chcemy wylecieć do któregoś z europejskich miast. Oczywiście, im dalej lecimy, tym drożej, ale są zakątki na świecie, do których autem nie da się dotrzeć wcale.

samolot

Autor: Angelo DeSantis
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżowanie samolotem jest też o wiele wygodniejsze, przede wszystkim dlatego, że trwa o wiele krócej . Do najpopularniejszych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa niewiele ponad dwie godziny. Autem można tam dojechać w dwa, trzy dni. Różnica jest ogromna.

Naturalnie, każdy wybiera się na wakacje w taki sposób w jaki lubi i w jaki jest mu wygodnie.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, wcześniejsza strona też przedstawia godne uwagi źródło informacji, które odnosi się do podnoszonej kwestii.

Jeśli ktoś preferuje objazdówkę dookoła kontynentu, to samochód jest wspaniałym wyjściem. Gdy jednak mamy ustalony punkt docelowy zdecydowanie warto rozważyć opcję przemieszczenia się tam samolotem.