Nadmierne zużywanie się opon i łożysk kół to wynik braku wyważenia kół.

Sezon zimowy już praktycznie przeminął. W warsztatach samochodowych należy przysposobić się do nadchodzącego sezonu wiosennego. Pewna ilość warsztatów przygotowuje oferty promocyjne okresowych serwisów samochodu po okresie zimowym – mycie podwozi od wszechobecnej substancji uszorstniającej drogi, serwisowanie obwodów hamulcowych a także serwisowanie opon z zimowych na letnie.

imadło

Autor: WORX
Źródło: WORX

Spostrzeżono że Polacy zaczynają regularnie odwiedzać warsztaty wulkanizacyjne z zamiarem wymiany opon w następujących po sobie okresach: jesiennym i wiosennym. Wymiana taka zapewnia wyższe bezpieczeństwo na jezdniach, jak również wyższy komfort podróżowania. W każdym warsztacie wulkanizacyjnym do dyspozycji jest wyważarka do obręczy kół, stosowana do poprawnego wyważania kół w pojeździe. Czytaj : wyważarka do kół – kliknij

W trakcie normalnego eksploatowania, obręcze kół wyrabiają się, co powoduje nierównomierne przemieszczanie się pojazdu w stosunku do osi jezdni, bądź zwiększony hałas przy przekraczaniu szybkości. Nawet nowe felgi (zobacz kalkulator ET felgi) potrzebują wyważenia, gdyż mogą powodować nierówną jazdę oraz powodować niebezpieczeństwo dla ruchu samochodów. Czasem bywa, że przy niewyważonych kołach pojazd sam skręca w jedną stronę, co może doprowadzić do kolizji drogowej. Wyważanie felg polega w potocznym tłumaczeniu na dołożeniu do nich, ołowianych obciążników, aby uzyskały równomierną wagę, co spowoduje wyrównanie się toru jazdy. Wyważanie wykonuje się po to, by obracające się koło nie powodowało wibracji, które są następnie przenoszone na pozostałe podzespoły samochodu.

imadło obrotowe - sprawdź!

Źródło: http://www.dowarsztatu.com/

Niewyważenie kół jest przyczyną zwiększonego zużycia ogumienia, zespołów tocznych i elementów układu kierowniczego oraz amortyzatorów. Powoduje również zmniejszenie przyczepności kół do nawierzchni, pogorszenie skuteczności hamowania oraz kierowalności i płynności ruchu samochodu. Pomimo coraz większego rozwoju techniki i mechanizacji, narzędzia ręczne w dalszym ciągu należą do zasadniczego wyposażenia wielu stanowisk pracy. Do najpowszechniej stosowanych narzędzi tradycyjnych zaliczamy: młotki, obcęgi, wkrętaki, pilniki, piłki ręczne, imadło obrotowe, siekiery. Każde z narzędzi ręcznych wskazanych powyżej posiada indywidualne cechy i właściwości, które należy uwzględnić w trakcie wyboru narzędzi do określonej czynności.

Na pewno zajmują Cię bonusy. Z chęcią zapraszamy Cię do naszego następnego wpisu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Musisz tylko kliknąć w link.

Imadło maszynowe używa się do podtrzymywania materiałów poddawanych obróbce ręcznej lub mechanicznej.