Najłatwiejszy sposób rozliczania pit online to ten przez sieć. To bez wątpienia bardzo łatwe, sprawdź

Wielu z nas zwleka na ostatnią chwilę z wysłaniem PITu. To niekorzystne wyjście,zwłaszcza kiedy w ostatnich dniach kwietnia musimy stanąć w długiej kolejce do okienka na poczcie lub US, bo nie pomyśleliśmy o wysłaniu PIT-a przez sieć. Tymczasem rozliczyć pit można w prostszy sposób – przy pomocy sieci.

program do rozliczania PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozliczyć pit online? Ta komfortowa możliwość wypełnienia i wysłania PIT-a bez wychodzenia z domu jest możliwa za pośrednictwem programu dedykowanego rozliczeniom rocznych deklaracji.Mnóstwo podatników na pewno pamięta ogromne kolejki tworzące się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych. Dzięki okazji wysyłania rozliczeń internetowo kolejki nie są takie duże, a my nie musimy nawet wychodzić z domu, aby dopełnić formalności z urzędem skarbowym – Pitax.

Korzyści jest jednak więcej. Tym bardziej jeśli rozliczanie podatku nie polecamy do biura rachunkowego, tylko robimy je samodzielnie. Programy komputerowe mogą prowadzić nas tak naprawdę za rękę.

Ciekawi Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści swojego artykułu!

Będą podpowiadać, jakie dane i gdzie należy uzupełnić, oraz weryfikują, czy wszystkie potrzebne pola pozostały przez nas dobrze uzupełnione. Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędu, co miałoby szansę skutkować koniecznością składania korekty zeznania i naturalnie stresującym kontaktem z ZUSem.

Po zdecydowaniu się na wysłanie deklaracji online, na pewno unikniemy jednego z najczęstszych błędów: przez wiele lat podatnicy ślący PIT-y za pomocą poczty nie pamiętali żeby się… podpisać! W przypadku zadeklarowania przesyłanych internetowo podpis jest niepotrzebny.

Zamiast tego, aby weryfikacji składającego zeznanie wystarczy podać kwotę dochodu z deklaracji złożonej rok wcześniej (za rok 2013), a po nadaniu deklaracji odebrać wiadomość elektroniczną z UPO – Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, który będziem dowodem na to, że złożyliśmy deklarację podatkową w odpowiednim czasie. Jak widać to tak łatwy sposób, że nie warto załatwiać tej sprawy w inny sposób, tym bardziej stary sposób. Po prostu nie warto, po co marnować czas, jeśli zachodzi taka korzystna możliwość.