Najważniejsze informacje o Legnicy, czym ciekawym się można zająć w tym mieście i jego okolicach.

Legnica jest jednym z najpiękniejszych miast na Dolnym Śląsku, leży zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od największego miasta rejonu, czyli Wrocławia. Pierwsze relacje historyczne o tym mieście pochodzą już z roku 1149, a w następnych wiekach Legnica rozrastała się prawie tak samo dynamicznie jak pobliski Wrocław. Dzisiaj stolica Dolnego Śląska jest sześciokrotnie większa, bo w chwili obecnej w Legnicy mieszka bliskoo 100 tysięcy stałych mieszkańców, a oprócz tego kilkanaście tysięcy studentów uczących się na siedmiu tamtejszych uczelniach.

Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com

Miasto to stanowi prężny ośrodek przemysłowy, otworzyło w nim swoje fabryki kilka znanych firm z branży automatyki użytkowej oraz ogrzewniczej. Sporymi pracodawcami w Legnicy są również firmy które się zajmują produkcją wyrobów z miedzi, właśnie przez to, że położona jest ona w tak zwanym Zagłębiu Miedziowym, to tradycje wiążące się z obróbką tego metalu głęboko się tam zakorzeniły. Warto również pamiętać o Strefie Ekonomicznej w Legnicy, na jej obszarze działa wiele przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, sanitarnej i meblowej.

Legnica nie zalicza się do miast o wielkich walorach turystycznych, ale stanowi doskonałą bazę wypadową w pobliskie rejony. Przez to, że jest nieco oddalona od Wrocławia, to ceny za hotele Legnica są dużo niższe, niż w stolicy Górnego Śląska, ale też w pobliskich turystycznych miejscowościach. Jeżeli przykładowo będzie się chciało pozwiedzać pobliskie okolice na zasadzie podjeżdżania z miejsca na miejsce, to najlepiej wyszukać sobie w tej miejscowości jakiś wygodny noclegi dla firm łódź i z stamtąd wyruszać w trasę.Zobacz więcej:

Hotel przy Baszcie w Legnicy

Autor: Hotel przy Baszcie
Źródło: hotelprzybaszcie.pl

Oczywiście nie można pominąć zwiedzenia samego miasta, mimo że nie jest ono wymieniane na pierwszych stronach przewodników turystycznych, to mimo wszystko parę ciekawych atrakcji można tam zobaczyć. Z pewnością warty zobaczenia będzie rynek w Legnicy wraz z otaczającymi go uliczkami, ratusz oraz katedra. Miłośnikom starych budowli z pewnością spodoba się także jeden z najstarszych zamków obronnych w Polsce, jakiego dwie wieże w pewnym sensie są symbolem tego spokojnego miasta.