Niedługo się przeprowadzasz? Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu mebli w czasie ich przewożenia

Przeprowadzka to zawsze niemały wysiłek, szczególnie z transportem dobytku, jaki dotąd udało nam się zgromadzić. Wkładamy wszystko do pudeł, a większe meble musimy rozkręcić, gdyż w innym razie nie moglibyśmy ich przenieść przez drzwi.

Jeśli nie wynajmujemy firmy przeprowadzkowej, tylko decydujemy się na ich samodzielne przewiezienie, powinniśmy właściwie ochronić szafki, komody i stoliki, by nie uległy uszkodzeniom podczas transportu. Jak to zrobić? Na początku najważniejsze jest opróżnienie mebli. Książki, obrusy, ubrania i inne szpargały dużo ważą, a co więcej mogą powylatywać np. w czasie znoszenia szafy ze schodów.

Przeprowadzka

Źródło: flickr.com

Wielokrotnie należy również wyjąć szuflady czy półki, dzięki temu meble będą bardziej bezpieczne i ich poszczególne części nie będą się przemieszczać. Jeżeli nie chcesz ich wyjmować, drzwi (polecamy elektrozamki) można obkleić taśmą, w taki sposób zabezpieczając ruchome elementy.

Zaciekawił Cię nasztekst? Mamy dla ciebie dodatkowe info, dlatego kliknij szczegółowy tekst (http://alufinish.pl/pl/o/alficlean-144-3.html) w tym temacie!

Podczas transportowania ważne jest także właściwa ochrona rogów, które są niebywale narażone.

Warto jest obkleić je taśmą bądź wcześniej obłożyć kartonem, a potem zakleić, by ochrona była wytrzymała. Jeżeli mamy wartościowe antyki, na przykład wazon, który niemało nas kosztował, powinno się zawinąć go folię bąbelkową. Podobnie zróbmy w przypadku elektroniki, ponieważ takie elementy również musimy w pewny sposób zapakować. Wracając do mebli – na szczególną uwagę zasługują różnego rodzaju kanapy oraz sofy.

Tapicerka nie w każdym przypadku zrobiona jest z wytrzymałej tkaniny, zatem trzeba starannie owinąć wersalkę folią, a między poszczególnymi meblami powkładać kartony. To dodatkowo ochroni je przed obijaniem. Jeżeli podróż jest długa, można kupić specjalne pasy zabezpieczające, które utrzymają je na miejscu, nawet gdy ostro skręcisz albo raptownie się zatrzymasz.

Nie zapominając o powyższych sugestiach nie musisz martwić się o swoje meble podczas przeprowadzki. Po zaniesieniu ich do nowego domu czy mieszkania miej na względzie, by najpierw je wytrzeć, gdyż na pewno się zakurzyły, a lepiej jest poustawiać wszystko na czystych półkach, niż po kilku dniach zabierać się za sprzątanie. Jeżeli nie masz nikogo, kto może ci pomóc we wniesieniu mebli, zawsze możesz prosić sąsiadów, z jakimi od razu nawiążesz bliższe kontakty.