Odwieczny konflikt między miastem a wsią. Czy da się go rozwiązać?

Identycznie, jak wyjeżdżamy na wieś, by odetchnąć od miejskiego zgiełku, tak samo jeździmy do miasta, żeby coś załatwić. Takie jest życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek mieszkamy jesteśmy po jednej albo po drugiej stronie, ale zawsze się znajdzie powód do narzekania, bo jak mieszkamy na odludziu to chcielibyśmy być bliżej miasta, a gdy mieszkamy w mieście potrzebujemy spokoju. Jak znaleźć złoty środek?

To bardzo podobne zachowanie jak w sytuacji pogody. Gdy jest zima i już mamy dość mówimy, żeby już się to skończyło, żeby zrobiło się ciepło. No i później przychodzi lato, cieszymy się aż do czasu, kiedy nadchodzą upały…Wydaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze . Nie jest do końca wiadomo, czy to nasza cecha narodowa, czy po prostu taka już jest natura ludzka. Jeśliby bowiem porównać nasz klimat umiarkowany do na przykład klimatu, gdzie są dwie pory roku: sucha i mokra, to nasza sytuacja chyba wygląda nieco lepiej.

wieś

Autor: _TC Photography_
Źródło: http://www.flickr.com

U nas, chociaż pomiędzy porami roku granice są coraz cieńsze jest jednak duża różnorodność.

Nowa strona, która posiada wiadomości na ten temat da Ci szansę, by poszerzyć znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź dalej (http://www.comfortapartments.eu/apartamenty-gdansk/) i znajdź sporo treści.

Latem jest upalnie, a mamy też przecież, cieplutką wiosnę, mroźną i śnieżną zimę i albo magiczną, albo ponura jesień. Tam, gdzie jest tylko pora deszczowa i pora sucha przez jedną część roku aż do znudzenia pogoda jest taka sama, w drugiej części roku to samo, ale tym razem ciągle leje deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali. Identycznie jak ten cały konflikt między miastem i wsią. Ktoś mieszka koło Rzeszowa i zdaje sobie sprawę, że jest oferta hoteli w Rzeszowie , sklepy, urzędy, też ma i restauracje, miejsca rozrywki… Ale poznaniak powie, że za to poza miastem, są pola, jest cisza i spokój.

A przecież da się to wszystko razem ogarnąć. Nie jest problemem udanie się gdzieś indziej w weekend. Ze wsi do miasta lub na odwrót. Przykładowo jak szukasz sali na konferencje, to raczej w dużym mieście. Mieszkasz na wsi i pragniesz wybrać się w weekend do kina. Nic trudnego. Dokładnie to tak samo, jak mieszkasz w dużym mieście, to możesz wyjechać na weekend na łono natury. Może to i krótko taki weekend, no ale nie można się przeprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.