Oleje do stosowania w najnowocześniejszych silnikach

Ktokolwiek kto posiada samochód wie, jak ważny jest dla niego olej. Pełni on parę ważnych funkcji. Podtrzymuje jednostkę napędową w czystości i wypłukuje jakiekolwiek osady powstałe w wyniku spalania benzyny, studzi ją, także zmniejsza tarcie. Nadzwyczaj ważne jest sprawdzanie stanu oleju. Należy to wykonywać kiedy motor jest zimny, a samochód stoi na gładkim podłożu.

Trzeba pamiętać, żeby oleje Total wymieniać łącznie z filtrem. Najprawidłowiej czynić to raz w roku, bądź co 30 tys. km. Jeśli kupujemy używany wóz i nie posiadamy pewności, który olej był używany, zastosujmy wyrób półsyntetyczny. Należy uważać, żeby w trakcie uzupełniania oleju nie wlać go za dużo, gdyż motor podczas pracy będzie wydalał płyn na zewnątrz, przez co zniszczone zostaną uszczelnienia i pojawi się wyciek. Więcej informacji na stronie: https://www.esoil.pl/k,1,total_esoil.JPG|L|W=200]Na rynku istnieją trzy typy olejów, mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne. Syntetyczne oleje Total są najlepsze, ale przy nabyciu należy kierować zarządzeniami producenta danego motoru.Jeśli zlekceważymy mały pułap oleju i nie zareagujemy na czas, to usłyszymy hałaśliwą pracę silnika, metalowe dźwięki, a ponadto zobaczymy także ubytek mocy. W niektórych sytuacjach być może ukazać się dymienie z rury wydechowej.

Niestety, przy takich zwiastunach może być już za późno na ocalenie i należy liczyć się z wizytą w warsztacie samochodowym. Jeżeli nastąpi defekt silnika i olej okaże się w nim spalany, czekają nas istotne awarie i cenne naprawy.Oleje Total są najlepszymi olejami silnikowymi, wykonanymi w technologii syntetycznej TOTAL,

Auto

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

który jest absolutnie zgodny z najnowszymi rozstrzygnięciami technicznymi zastosowanymi w silnikach benzynowych i diesla. Autor:

Kohttp://www.esoil.pl/zymi systemami filtrowania spalin. Osobliwa technologia umożliwia spełnianie wymagań najsurowszych przepisów. Oleje Total są odpowiednie do wykorzystywania w jeździe sportowej, miejskiej i po autostradzie, w autach osobowych wykorzystywanych w najcięższych warunkach eksploatacyjnych. Rekomendowany jest do stosowania w najnowocześniejszych napędach benzynowych i wysokoprężnych.