Otwieramy sklep spożywczy. O czym nie powinniśmy zapominać?

Osoby prowadzące swój interes w branży spożywczej mają świadomość, iż należy dopilnować wielu formalności. O jakich rzeczach pamiętać decydując się na założenie sklepu spożywczego?

landszaft - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
firma - fotogram

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, bardzo ważna będzie lokalizacja. Lepiej otwierać tego typu sklepu w miejscach bardzo ruchliwych. Dobre będą osiedla, jedne z głównych ulic, jak również bliska odległość przystanków komunikacji miejskiej. Dobra jest także okolica, gdzie mało jest dużych marketów. Ważne, aby asortyment był dopasowany do odbiorcy. Na dużych osiedlach istnieją mniejsze szanse na sprzedanie produktów z wyższej półki. Natomiast otwierając sklep w centrum sporego miasta, jakim jest Warszawa można już liczyć na klientów, jacy będą zainteresowani również tymi drogimi produktami.

kadr - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu tego, że w sklepie tego typu zamierzamy sprzedawać artykuły spożywcze, musimy otrzymać zgodę od sanepidu. Placówka taka robi kontrolę w lokalu i wpisuje nasz sklep do rejestru, dając zgodę na otwarcie tego typu działalności. Od tego momentu trzeba liczyć z systematycznymi wizytami z sanepidu – montowanie klimatyzacji w Warszawie – CiK Wiśniewski. Jak chcemy sprzedawać alkohol, to trzeba postarać się także o koncesję. Taki dokument wydawany jest przez gminę, a liczba tego typu pozwoleń jest ograniczona. Z tego względu niekoniecznie dostaniemy koncesję zaraz po załatwieniu wszystkich formalności. Trzeba wiedzieć także, że takie pozwolenie kosztuje. Wysokość opłaty za koncesję jest zależna od rodzaju alkoholu, który zamierzamy sprzedawać.Trzeba pamiętać o koniecznym wyposażeniu. Nieodłączna w takim miejscu jest klimatyzacja. Dopilnujmy tego, aby firma, która montuje taki sprzęt oferowała także serwis klimatyzatorów. To bardzo ułatwia pomoc przy ewentualnych usterkach na przyszłość. Serwis klimatyzatorów jest czymś bardzo pomocnym – oferta firmy CiK Wiśniewski. Potrzebne też będą różnego rodzaju lodówki albo lady do chłodzenia. Czasami, kiedy produktów wymagających stale niskiej temperatury posiadamy w sklepie więcej przydadzą się komory chłodnicze. Gdy mamy tego typu potrzeby, jak również zaplecze na takie rzeczy, to możemy zrobić chłodnię. Przyda nam się także naprawa chłodni, którą są w stanie zagwarantować specjalne serwisy. By dopracować niektóre sprawy do końca, potrzeba czasu i doświadczenia. Tak jak wymieniony serwis klimatyzatorów. Dlatego też nie poddawajmy się, gdy na początku nie wszystko będziemy ogarniać. Do wielu rzeczy możemy dojść z czasem.