Parę porad o tym, gdzie będzie dobrze naprawiać i serwisować nowoczesne auto.

Samochody są coraz bardziej zaawansowanymi i skomplikowanymi pojazdami, ostatnio nafaszerowanych wręcz rozmaitą elektroniką. Z jednej strony zapewnia to bezpieczeństwo, wygodę i komfort jazdy, ale z drugiej zaczyna sprawiać coraz więcej kłopotów mechanikom.

Jeszcze całkiem niedawno

sportowe bmw

Autor: Marko Backovic
Źródło: http://www.flickr.com

duża część zwykłych napraw i wymiany eksploatacyjnych części zrobić można było przy pomocy klasycznych narzędzi. Obecnie w coraz większej liczbie przypadków potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia, które mają na wyposażeniu tylko serwisy. Być może firmom produkującym auta chodzi też o to, żeby klienci musieli korzystać właśnie z nich, a nie ze zwykłych warsztatów, w których to samo zrobią za znacznie niższe ceny. Tak czy inaczej nawet najbardziej nowoczesne auto musi być regularnie serwisowane, wręcz można stwierdzić że te nowe dużo częściej ze względu na stopień technologicznego zaawansowania. Nasze przepisy wymagają, żeby raz na rok jechać na wymagany przegląd, na którym zostanie sprawdzony ogólny stan pojazdu. Ale oprócz tego niezbędna jest wymiana oleju i płynów eksploatacyjnych, kontrola hamulców czy opon, a także sprawdzenie stanu technicznego wszystkich podzespołów. Jeżeli samochód się ma na gwarancji, to najlepszą mimo wszystko możliwością będzie jeżdżenie z nim na serwis w ASO. Mimo że właściciele aut narzekają na poziom cen, to jednak zyskuje się gwarancję, że pojazd naprawiony zostanie według określonych standardów i z użyciem oryginalnych, dobrych jakościowo BMW części Kraków.

wnętrze bmw

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com

Warto w tym wypadku sprawdzić:

Coraz większą popularnością zaczynają się również cieszyć niezależne zakłady, nie mające statusu oficjalnego przedstawiciela danej marki, lecz również oferujących wysoką jakość usług. W nich bez żadnego problemu można też włożyć do samochodu tańsze podzespoły, chociaż tu należy uważać mocno na ich jakość.

Zaciekawił Cię nasz artykułu? Więc namawiamy Cię – wejdź na kolejną stronę i dokonaj oceny naszych starań. W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń – pisz!

Sporo takich części jest porównywalna parametrami z oryginalnymi i można je bez obawy montować, ale są również takie, które nie bardzo będą się do tego nadawać. W takich niezależnych warsztatach spodziewać się można podobnej jakości co w ASO, a jednak ceny będą jednak sporo niższe niż w oficjalnych serwisach.