Podróż do Krakowa – co należy wiedzieć, by mieć niezwykłe wspomnienia

Kraków to zdecydowanie jedno z najciekawszych miast w całej Polsce. Niesamowite, doskonale zachowane zabytki, doskonała tradycja rzemieślnictwa artystycznego, oryginalna kultura i doskonałe zaplecze uniwersyteckie sprawiają, że z reguły trudno się oprzeć małopolskim urokom.

Czemu zatem nie wybrać się do jednego z najciekawszych miejsc Europy, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto jest wpisane również na listę UNESCO, co potwierdziło wyjątkowość tego uroczego miejsca. Aby nie zostały pominięte żadne nieocenione atrakcje, zdecydowanie warto zadbać, by zwiedzanie Krakowa było zorganizowane jak najlepiej (więcej na ten temat – wycieczki po Krakowie).

Miałeś możliwość przeczytać tu dużo niebanalnych postów, nieprawdaż? Równie autorska strona internetowa (https://www.hotelaltus.pl/) czeka na Ciebie pod poniższym linkiem, a tam sporo szczegółów.

Da się to osiągnąć na wiele różnorodnych sposobów, w zależności od planowanego budżetu jak również zainteresowań.

Podstawą sprawnie zorganizowanego podróży do Krakowa jest odpowiednie załatwienie sobie noclegów , jak również staranne zaplanowanie atrakcji, biorąc pod uwagę dni i godziny otwarcia muzeów, galerii dzieł sztuki oraz innych miejsc, w tym zabytkowych. Można to wykonać samemu, ale w chwili gdy preferuje się stabilność i brak prawdopodobnych niemiłych niespodzianek, można też zaufać dobremu biuru podróży. Również idealnie wykształcony przewodnik po Krakowie jest w stanie o wiele uatrakcyjnić zwiedzanie – najróżniejsze fakty , jak również anegdoty zdecydowanie ubarwią podróż.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zwiedzania Krakowa niemal wymagane (a przynajmniej bezcenne) jest zobaczenie Kościoła Mariackiego, malowideł Wyspiańskiego, przejście się ładnym Starym Miastem , jak również wejście na Kazimierz. Sam rynek na Starym Mieście jest wyjątkowo obfity kulturowo – widnieje na nim wyraźne ślady baroku i renesansu, co w dwudziestym pierwszym wieku jest wysoce rzadkim połączeniem – bardzo często niszczono rzeczy ze wcześniejszych epok, by zastąpić je późniejszymi. Kraków to mimo to nie tylko architektura – pod względem kulturalnym też stanowi interesujące miejsce choćby ze względu na silne wpływy twórców młodopolskich, widocznych chociażby w znanej kawiarni „Jama Michalika”, w jakiej da się do dziś zobaczyć dzieła twórców oraz pomysłowe wyposażenie. Wielbicielom muzyki oraz teatru niewątpliwie się również spodobają atrakcje, które zapewnia Kraków – oferta licznych koncertów , a także widowisk teatralnych i operetkowych na pewno umie wprawić w zachwyt wszystkich ceniących niezapomniane przeżycia estetyczne. Zwiedzanie Krakowa to współcześnie zdecydowanie obowiązkowy punkt dla osób lubiących kulturę , jak również lokalne atrakcje dla turystów. W Krakowie da się nawet ujrzeć jedyne osiągalne w kraju dzieło sztuki Leonarda da Vinci – „Damę z gronostajem” , a także stanąć oko w oko z groźnym Smokiem Wawelskim , jak również obejrzeć obrazy Rembrandta i Petera Breughla. Sporo ludzi docenia też olśniewające dorożki , jak również dorodne platany.