Porady, o czym nie zapominać, szykując się na biwak.

Planując wyprawę na łono natury, przykładowo na obóz, pod namioty czy na biwak, należy pamiętać o paru istotnych rzeczach a także zrobić małe, ale niezbędne zakupy. Dobrze udać się do specjalistycznego sklepu, w którym to nabędziemy wszystkie potrzebne przedmioty. Można w nim również poprosić o fachową poradę sprzedawcy, który z pewnością poradzi nam, co będzie nam najbardziej potrzebne, a bez czego jednak możemy się obejść. Takowy sklep turystyczny znajduje się w każdym większym mieście, jednak jeżeli nie mamy do niego dostępu w punkcie sprzedaży, to bez problemu tego rodzaju sklepy znajdziemy w sieci.

turysta

Źródło: pixabay.com
Co takiego będzie nam potrzebne pod namiotem? Naturalnie podstawą jest wysokiej firmy namiot, śpiwór oraz materac ewentualnie karimata. Zwróćmy uwagę, aby namiot był wodoszczelny oraz zrobiony z wysokiej jakości materiału, śpiwór ocieplany, wiatroodporny a także wodoodporny, podobnie zresztą jak materac albo karimata. Na pewno potrzebne będą również naczynia oraz sztućce turystyczne. Menażka, łyżka, widelec i również turystyczny nóż to podstawa dobrego wyposażenia – nie potrzebują wiele miejsca, a są niezbędne gdy myślimy o ciepłych posiłkach. Wskazane jest także mieć przy sobie termos, do jakiego zmieści się ciepła herbata, kawa a może nawet i zupa – sztućce turystyczne bywają przydatne.

Nie zapominajmy, że wybierając się na kemping pod namiot, należy mieć trekkingowe ubrania a także buty.

Czy chcesz poznać opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link, a zapewne znajdziesz tego typu informacje, które okażą się bardzo przydatne.

Obuwie musi być trekkingowe, czyli wodoodporne, nad kostkę – tak, żeby zakrywały co najmniej tę cześć nogi. jeżeli chodzi o odzież, to panie nie mogą nawet co marzyć o spódniczkach czy sukienkach – podstawą powinny być spodnie, ewentualnie gdy pogoda będzie bardzo sprzyjająca a temperatura wysoka, także krótkie spodenki. Należy nosić t-shirty z naturalnych, oddychających materiałów, przykładowo bawełny czy lnu. Jeżeli chodzi natomiast o kurtkę, to obowiązkowo musi ona być z wodoodpornego tworzywa, zatrzymującego ciepło oraz naturalnie z kapturem.

namiot

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można zauważyć, wybierając się pod namiot trzeba pamiętać o zabraniu paru ważkich rzeczy, które z pewnością okażą się niezbędne w czasie biwakowania. Ich brak może nam bowiem bardzo utrudnić pobyt na biwaku lub przynajmniej sprawić, że będzie on dość nieprzyjemny.