Postaw na markę – dbaj o formę akumulatora

Na uszkodzonym lub zepsutym akumulatorze maszyna daleko nie zajedzie. Sukcesu nie zagwarantuje sam zakup źródła energii elektrycznej w aucie. Właściciel, który stale dba o stan auta i zamierza maksymalnie efektywnie wykorzystać swój akumulator będzie miał na uwadze stan techniczny w trakcie użytkowania.

Jeśli utożsamiamy mózgi samochodów z silnikami, swoje zasługi w

Czarne auto

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com

efektywnym działaniu maszyny odgrywają akumulatory samochodowe (akumulatory – sklep akumulatory warszawa do auta). Są to urządzenia zbierające energię elektryczną i gromadzące ją w postaci energii chemicznej. W stosowanych na co dzień pojazdach montuje się egzemplarze z ołowiu. Do niego stosowane są specjalne domieszki: akumulatory występują w konfiguracji m. in. z antymonem, wapniem (jako technologia hybrydowa) czy w zestawie ołów – wapno – srebro. Większość tych akumulatorów wymaga uzupełniania wodą, wyjątkiem od tego są akumulatory (chcesz przeczytać więcej koniecznie zobacz link akumulatory Warszawa) z elementami srebra i wapnia.

Akumulator jest w przypadku zwykłej osobówki szeregowym połączeniem sześciu podobnych ogniw elektrycznych. Układy te są starannie odizolowane w specjalnych komorach urządzenia zwanymi celami. Splot sześciu ogniw to moc około 12 woltów. Większe samochodowy (np. ciężarówki) posiadają akumulatory z łączną mocą ogniw na poziomie 24 woltów.

Parametry techniczne akumulatorów samochodowych skupiają się na dwóch zadaniach. Pierwszym walorem użytkowym jest ilość energii elektrycznej, którą akumulator jest w stanie dostarczyć.

Oczywiście przy zachowaniu odpowiednich warunków jej poboru. Ten wskaźnik liczymy w amperogodzinach. Prąd rozruchu, zwany prądem pobierczym zimna, mierzony jest w amperach i stanowi kolejny wskaźnik maszyny. W autach z silnikiem Diesla montuje się akumulatory o wyższym wskaźniku rozruchu, w przeciwieństwie do odpalania iskrowego.

Różne typy pojazdów wymuszają na kierowcach odpowiedni dobór napędu. O ile w przypadku aparatów mamy wybór: baterie zwykłe czy do ładowania, tak w przypadku samochodów warto również sięgnąć po uznanych producentów. Głos internetu, zwłaszcza części motoryzacyjnej, uznaje akumulatora Bosch za świetny produkt, szczególnie jeśli chodzi o lata wysłużenia. Wraz z logiem idą oczywiście ceny, dlatego co oszczędni poszukają sprawnych zamienników. Więcej o bateriach i akumulatorach Bosh odnajdziesz tu: akumulatory bosh.