Potrzeba pomyśleć o konieczności dokonania zgłoszeń, jakie są wymagane od właścicieli firm handlujących w krajach Unii

Przedsiębiorcy handlujący z pozostałymi krajami Unii Europejskiej powinni pamiętać o konieczności dopełnienia deklaracji intrastat.

Joga, praktyka jogi

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
intrastat zgłoszenie

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Zobligowani są do tej czynności wszyscy przedsiębiorcy, którzy osiągną ustalone progi statystyczne.
Nie zapominaj o formalnościach
Właściciele firm, którzy w wymianie handlowej z państwami członkowskimi osiągną określone progi statystyczne, muszą pamiętać o składaniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to jest dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Na pewno wiele osób zadaje sobie pytanie, czym w ogóle jest intrastat, trzeba przyznać, że hasło to nie jest naszym rodakom zbyt dobrze znane.

Nie zwlekaj, gdyż jesteśmy tu dla Ciebie. Opracowaliśmy szalenie ciekawe wpisy. Pragniesz je przeczytać? Zapraszamy do kolejnej witryny.

Intrastat to deklaracje składane w celach statystyki. Wspomniane deklaracje można składać tak i w formie elektronicznej, jak też na zwyczajnych drukach.

To powinno być podane rzetelnie
korekta deklaracji intrastat

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle istotne, aby deklarację intrastat składać w obowiązującym terminie, zatem potrzeba tego dopilnować. Czasami może się przydarzyć, że podane wartości są błędne. W sytuacji kiedy zauważy się podobną omyłkę, potrzebna będzie korekta deklaracji intrastat. Rzeczone modyfikacje dokonuje się na udostępnianych formularzach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” albo „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, kiedy pomimo stwierdzenia pomyłki nie złoży się korekty, Przedsiębiorcy zagrożą konsekwencje natury prawnej.

Wszelkie informacje powiązane z wymogiem złożenia deklaracji Intrastat można wyszukać na stronie sieciowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, kliknij koniecznie tutaj, gdyż ta propozycja z pewnością też jest godna Twojej uwagi.

Również progi statystyczne są podawane przez prezesa wspomnianej instytucji.